Tim Cook palub meil võidelda algoritmide vastu, mis näitavad meile “asju, mida me juba teame”

Möödunud nädalal julgustas Tim Cook hiljutiste Tulane’i ĂĽlikooli lõpetajatega rääkides õpilasi võitlema algoritmide vastu, mis näitavad neile seda, mida nad juba teavad. Praegune Apple’i juht rõhutas lisaks, et “me ei pööra tähelepanu sellele, mida me ĂĽksteisele võlgneme”.

“See on teadvustamine, et inimtsivilisatsioon sai alguse siis, kui mõistsime, et koos pĂĽsides saame teha palju rohkem,” ĂĽtles ametnik, kes rõhutas, kui tähtis on proovida näha asju hoopis teisest vaatenurgast kui meile esitati. Viited sotsiaalsete võrgustike algoritmidele olid selgesõnalisemad veidi hiljem, kui ta ĂĽtles, et need “tõmbavad meid asjadele, mida me juba teame, usume või meeldime” ja “tõukavad meid teistest eemale”. “Paku võitlema. See ei tohiks nii olla, kuid 2019. aastal võiks silmade avamine ja asjade teisiti nägemine olla revolutsiooniline hoiak ”.

Ameerika hiiglase tegevjuhi avaldus viitab loomulikult Facebookile, mida on kritiseeritud selle kohta, kuidas ta valib sisu kuvamiseks kasutajate uudistevoogudes. Selle teema kohta populariseeriti isegi mõistet “kajakamber”, kuna algoritm seadis esmatähtsaks kasutajale meeldiva teema, laiendades seeläbi maitset ja sulgedes omaette tähtsusega mullis, mis sulges ukse teise vaatenurga poole.

Selle nähtuse vastu võitlemiseks on Apple võtnud eesmärgiks investeerida Apple Newsis inimeste kureerimisse.