DODATKI

Tim Cook privaatsuse teemal: “Peame tunnistama, kui vaba turg ei tööta”

Päevad võivad Cupertinos olla (arvatavasti) ohjeldamiskriisid, kuid see ei peatu Tim Cook alates ajakirjanike vastuvõtmisest kuni huvitavate intervjuudeni, mis puudutavad erinevaid Apple’i, tema isikliku elu ja sellega seotud teemasid puudutavaid teemasid.

Eelmisel nädalavahetusel juhtus nii: tegevjuht tervitas Ina Friedit ja Mike Alleni, pärit Aksioom, keset Apple Parki, et vestelda, seejärel edastab HBO. Vestlus algas kergelt, tegeledes igapäevaste juhtidega – Cook ĂĽtles, et ärkas vahetult enne kella 4 hommikul ja veetis päeva esimese tunni Apple’i kasutajate ja klientide sõnumeid lugedes; siis läks ta jõusaali “stressi kontrollima”.

Ajakirjanikud viitavad ka Apple’i ja Google’i vahel sõlmitud miljonärilepingule, mis tegi viimasest Safari vaikotsingu teenuse endises ökosĂĽsteemis. KĂĽsimusele, kas selline leping oleks vastuolus Apple’i privaatsuskohustustega, vastas Cook:

Esiteks arvan, et nende otsingumootor on parim. Aga kaks, vaadake, mida oleme juhtimisseadmetega teinud. Meil on privaatne sirvimine, meil on nutika jälgimise ennetamine. Meil on palju võimalusi kasutajate aitamiseks kogu päeva jooksul. See pole täiuslik, kuid aitab tõesti.

Jätkates privaatsusprobleemidega, rääkis Cook ka oma jätkuvast kaitsest – mida tugevdasid hiljuti ka teised tehnikamaailmas olulised nimed – tugevamast reguleerimisest kasutajaandmete kaitsmiseks, eriti Ameerika Ăśhendriikides. Tegevjuht väidab, et ĂĽldiselt ei ole ta reguleerimise fänn ja eelistab vabaturge, kuid piir tuleb tõmmata.

Ăśldiselt ei ole ma reeglite austaja. Usun vabaturul palju. Kuid peame tunnistama, kui vaba turg ei tööta ja see siin ei toimi. Ma arvan, et on mingil määral reguleerimine vältimatu. Ma arvan, et Kongress ja praegune administratsioon nõustuvad sellega ĂĽhel hetkel. […] Asi pole privaatsuses versus kasumis ega privaatsuses tehnoloogiliste uuenduste vastu; see on vale valik – teie seadmel on teie kohta tohutult tarkust, kuid minul kui ettevõttel ei saa seda olla.

Ajakirjanikud on käsitlenud ka Silicon Valley soolise mitmekesisuse kĂĽsimust, viidates andmetele, mis näitavad piirkonna suurimate tehnoloogiaettevõtete – sealhulgas Apple’i – meeste domineerivat kultuuri. Cook ĂĽtles, et Apple töötab selle paradigma muutmise nimel ega ole sellega ĂĽksi, kuigi Vale pole teemat pikka aega käsitlenud.

Ma arvan, et Vale on avatum ja aktsepteerib erineva taustaga inimesi, kuid olen täiesti nõus, et soolisest perspektiivist lähtudes laseme sellel lahti ja tehnikamaailm ĂĽldiselt laseb sellel minna. Ma tean, et kulutame selleks palju energiat ja kĂĽsime endalt pidevalt: “Kuidas saaksime rohkem areneda?” ja kuulake, mida inimestel meile öelda on. Usun, et ka teised inimesed teevad seda. Olen kindel, kui ĂĽtlen, et aja jooksul näeme märgatavamaid parandusi.

Intervjuu lõpus ajakirjanikud Aksioom neil oli ka võimalus külastada üht laborit, mida Apple kasutas Apple Watchiga seotud aktiivsuse testimiseks.

Apple Watchi labor Apple Parkis

Seal kannavad testijad kehamaske, mis mõõdavad kalorite kulutamist ja muud kehateavet, sooritades kehalisi tegevusi nagu jooksmine, kanuusõit, jooga ja ujumine. Kolm kambrit suutsid ekstreemsetes tingimustes katsetamiseks saada erineva temperatuuri, kas väga kuuma või väga külma.

9to5Mac kaudu

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH