Tim Cook räägib Tulane’i ĂĽlikooli lõpetanutega ja annetab New Orleansi asutustele

Nagu me ĂĽtlesime eelmise aasta mais, Apple’i tegevjuht, Tim Cook, käis eelmisel laupäeval (18/5) Tulane’i ĂĽlikoolis lõpuaktusel New Orleansis (Louisiana, Ameerika Ăśhendriigid). Ăśrituse ajal sai Cook Tulanelt aukirja ja teda kiideti selle eest, et ta on „teinud Apple’ist edu ja innovatsiooni arhetĂĽĂĽbi tehnoloogias“.

Seejärel rääkis täidesaatev juht praktikandile oma Apple’i teekonna loo; ta räägib ka tõsisematest probleemidest (näiteks kliimamuutused) ja julgustab õpilasi maailmas midagi muutma. Ăśhes oma dialoogis ĂĽtles Cook, et tema põlvkond valmistas nooremale põlvkonnale pettumuse, kulutades liiga palju aega probleemide arutamisele ja tegelikult neid lahendamata.

Selles osas avas Cook oma kõne, kutsudes Tulane’i lõpetajaid olema avatum teiste probleemide suhtes, öeldes, et “maailmas, kus te dokumenteeritult kinnistate meie enda elu, ei pööra me tähelepanu sellele, mida võlgneme ĂĽksteisele”.

Teiste aitamise ideest räägib Cook loo sellest, kuidas ta Apple’i jõudis, tuues esile ettevõtte kaasasutaja Steve Jobsi pĂĽhendumuse oma tehnoloogiat rohkemate inimesteni viia. LĂĽhidalt öeldes suutis Jobs hoolimata stabiilsest töökohast Compaqis veenda teda 1998. aastal veenma sel ajal pankroti äärel oleva ettevõtte asutamist (Apple).

Mul oli mugav töökoht ettevõttes nimega Compaq, mis tollal nägi välja nagu jäädavalt tippu. […] 1998. aastal veenis Steve Jobs mind Compaqist lahkuma ja ühinema ettevõttega, mis oli pankroti äärel. Nad tegid arvuteid, kuid vähemalt ei olnud inimesed nende ostmisest huvitatud. Steve kavatseb asju muuta. See ei puuduta ainult iMaci või iPodi, vaid ka väärtusi, mis selle leiutise ellu äratavad: idee anda ühiskonna edendamiseks võimsad tööriistad kõigi kätte.

Cook on vähe rääkinud kliimamuutustest, teemal, mida Apple ja juhid on varem mitu korda arutanud. Cooki sõnul olid nooremad isikugrupid tema põlvkonna paljuski tagasi lükanud ja seetõttu tundis ta, et on läbi kukkunud.

Mõnes olulises mõttes on minu põlvkond teid alt vedanud. Veedame palju aega vaidlemisel, keskendume võitlusele ja mitte piisavalt edusammudele. Nendest riketest näidete leidmiseks ei pea kaugelt otsima. Siin samas [em Nova Orleans]Täna, kohas, kus tuhanded inimesed otsivad meeleheitlikult varjupaika 100-aastase katastroofi eest, ei usu ma, et saaksime kliimamuutustest rääkimata rääkida sellest, kes me inimestena oleme ja mida võlgneme üksteisele.

Selles kĂĽsimuses lõpetas Cook oma kõne, julgustades Tulane’i lõpetajaid ĂĽles ehitama tulevastele põlvedele paremat maailma, vaadates mineviku vigu. Selles mõttes vaatab ta poliitikast kaugemale ja juhib tähelepanu kliimamuutustele.

Motiveeritud teie ülesandest luua parem maailm. Noored on muutnud ajaloo kulgu mitu korda. Nüüd on aeg uuesti muutuda. Ma tean, et selle tõe pakilisus on täna teiega. Tunne end suurepäraselt, sest miski ei saa sind väikeseks tunda. Tundke end vapralt, sest väljakutsed on suured, kuid olete suurepärased. Tundke end tänulikuna, et keegi ohverdas end selle hetke võimaldamiseks. […] Võite olla edukas, võite ebaõnnestuda. Pange oma elu maailma muutmise tööks. Pole midagi ilusamat kui töötada selle nimel, et inimkonnale midagi paremaks muuta.

Ă•nnitleme Tulane klassi 2019. aastal! Aitäh, et kutsusite mind osalema tänasel pidustusel – Minge lainele! ??

KĂĽlasta Ellis Marsalise muusikakeskust

Pärast Tulane’i ĂĽlikoolis peetud kõnet kasutas Cook visiidi jaoks ära New Orleansi reisi Ellis Marsalise muusikakeskus, mis pakub turvalist keskkonda lastele ja noortele, kes peavad jõudsalt arenema muusikaliselt, akadeemiliselt ja sotsiaalselt. Samuti korraldab keskus New Orleansis kultuuritegevust, hinnates selle suhet kogukonnaga, nagu teatas New Orleansi advokaadid.

Muusika ja toit on New Orleansi hing. Mulle meeldib Ellis Marsalise muusikakeskuses näha erinevaid kunsti-, õppimis- ja tehnoloogiavaldkondi, kus kogukond saab perekonnaks.

Ligi kaks tundi kestnud visiidi ajal teatas Cook, et Apple annetab seadmeid keskuse pakutavate muusikatootmise stiimulite abistamiseks; lisaks pakub Cupertino hiiglane kohalikele õpilastele muusikategemise tarkvara koolitust.

Agentuuri kaasasutaja Harry Connick juunior ĂĽtles, et see oli alles esimene samm EMCMi ja Apple’i pikaajalises partnerluses.

Tim Cooki siinolek ja sellise huvi tundmine meie keskuse vastu on tõeliselt monumentaalne. See on esimene samm ja loodame, et see on pika suhte algus.

· • ·

Järgmise kuu 16. juunil (juunis) peab Cook Stanfordi ülikooli lõpukõne, mis toimub Californias ülikooli staadionil.

9to5Mac kaudu