Tim Cook rääkis privaatsusest, muutuste jõust ja tsiteeris Steve Jobsit oma pöördumises Duke'i ülikooli lõpetajatele

Nagu möödunud aasta jaanuaris selgus, Tim Cook kutsutud rääkima 2018. aasta lõpetajatega Duke'i ülikool, kus Apple'i tegevjuht teenis 1988. aastal MBA ja on alates 2015. aastast direktorite nõukogu liige.

Soovite naasta Duke'i, et rääkida ja veeta aega koos @JonScheyeri ja @GraysonJAlleniga

Ehkki tema kõne sarnanes sellega, mida Cook oli eelnevatel aastatel rääkinud, käsitles ta tänapäeva tehnoloogiaettevõtetele olulist küsimust ja on põhiline kasutajatele kogu maailmas: garantiid privaatsus.

Me lükkame tagasi põhjuse, et tehnoloogia maksimeerimine tähendab teie privaatsusõigusest loobumist. Niisiis valisime teistsuguse tee: kogusime võimalikult vähe teavet ja kui ta oli meiega, olime ettevaatlikud ja lugupidavad. Sest me teame, et see on sinu oma. Kõigil juhtudel ei ole küsimus, mida me teha saaksime, vaid see, mida me peame tegema.

Cooki kõne peateema keerleb ümberkujundamise jõu ja sotsiaalse vastutuse ümber, viidates sellistele olulistele sündmustele nagu #MeToo ja #TimesUp kampaaniad, mis võitlevad seksuaalse ahistamise ja töökohal ahistamise vastu.

Samuti kirjeldas tegevjuht olukorda, millega seisavad silmitsi sisserändajad USA-s ja need, kes näevad vaeva selle grupi õiguste tagamise nimel, järeldades, et "ainus lootusrikas tulevik hõlmab kõiki, kes tahavad aidata".

Õnnitleme ja täname klassi 2018 eest @DukeU! Lõpetajad, ära karda!

Cook mäletab Apple'i asutajat Steve Jobsit ja ütles, et tal oli õnn olla sõber ja õpipoiss kellelegi, kes teadis, et suudab maailma muuta ühest ideest, ühest suunast.

Steve visioon on, et suured ideed pärinevad järeleandmatust keeldumisest aktsepteerida asju sellisena, nagu nad tegelikult on, ja samad põhimõtted juhivad Apple'i praegust filosoofiat.

Endiselt volituste andmise ajal ütles Cook, et pole paremat aega muutmiseks kui see, paludes kõigil kasutada oma volitusi enda heaks.

Raske uskuda, et on möödunud peaaegu 30 aastat ajast, mil tähistasin koos oma @DukeU kolleegide ja nende vanade sõpradega. Mul on au olla osa tänasest # Duke2018 kõnest!

Cook hüüdis kõigile, et nad ei nõustu maailma kahtluseta; ta ütles ka, et ühtegi suuremat väljakutset ei suudetud lahendada ning et ilma Apple'i suure mantra "Mõelge teisiti" ("Think Different") ("Mõtle teisiti").

läbi 9to5Mac