Tim Cook rääkis Tulane'i ĂĽlikooli lõpetajatega ja annetas New Orleansi asutustele –

Nagu me eelmise aasta mais ütlesime, ütles Apple'i tegevjuht, Tim Cook, osales möödunud laupäeval (5/18) Tulane'i ülikooli lõputseremoonial New Orleansis (Louisiana, Ameerika Ühendriigid). Ürituse ajal sai Cook Tulane'ilt auplomi ja teda kiideti "Apple'i edukuse ja tehnoloogiainnovatsiooni arhetüübi tegemise eest".

Seejärel teatab tegevjuht koolitatavale oma Apple'i reisiloo; ta rääkis ka tõsisematest probleemidest (näiteks kliimamuutused) ja julgustas õpilasi maailma muutma. Cook ütles ühes oma kõnes, et tema põlvkond kukkus nooremate vastu läbi, kulutades liiga palju aega probleemide arutamisele ja tegelikkusele neid lahendamata.

Sel juhul avas Cook oma kõne, kutsudes Tulane'i lõpetanuid üles olema avatumad teiste ees seisvate probleemide suhtes, kinnitades, et "maailmas, kus dokumenteerite obsessiivselt meie enda elu, ei pööra me tähelepanu sellele, mida me üksteisele võlgneme".

Teiste abistamise ideest räägib Cook loo sellest, kuidas ta Apple'i juurde jõudis, tuues esile ettevõtte ühe asutaja Steve Jobs'i pühendumuse tuua oma tehnoloogia rohkemate inimeste hulka. Lühidalt öeldes ütles ta, et vaatamata sellele, et tal oli stabiilne töökoht Compaqis, õnnestus Jobsil 1998. aastal veenda teda asutama sel ajal pankroti äärel olev ettevõte (Apple).

Mul oli mugav töö Compaq-i nimelises ettevõttes, mis tol ajal tundus olevat igavesti tipus. () 1998. aastal veenis Steve Jobs mind lahkuma Compaqist ja liituma pankroti äärel asuva ettevõttega. Nad tegid arvuteid, kuid vähemalt sel ajal polnud inimesed selle ostmisest huvitatud. Steve'il on plaan asju muuta. See ei puuduta ainult iMacit või iPodi, vaid ka väärtusi, mis selle avastuse ellu viisid: idee panna võimas tööriist kõigi kätte ühiskonna edendamiseks.

Cook rääkis veidi kliimamuutustest – teemast, mida Apple ja juhid ise on varem mitu korda arutanud. Cook ĂĽtles, et nooremad ĂĽksikisikute rĂĽhmad lĂĽkkasid tema põlvkonna paljuski tagasi ja seetõttu tundis ta, et ta oli läbi kukkunud.

Mõnes olulises mõttes on minu põlvkond teile pettumuse valmistanud. Me veedame palju aega vaieldes, keskendume lahingutele ja keskendume piisavalt edusammudele. Selle tõrke näidete leidmiseks ei pea te kaugelt otsima. Täna (New Orleansis), kohas, kus tuhanded inimesed otsivad meeleheitlikult kaitset 100-aastase katastroofi eest, ei usu ma, et saaksime rääkida kliimamuutustest rääkimata sellest, kes me inimestena oleme ja mida me üksteisele võlgneme .

Selle teemaga seoses lõpetas Cook oma kõne, julgustades Tulane'i lõpetanuid tulevastele põlvedele paremat maailma üles ehitama, vaadates mineviku vigu. Sellega seoses vaatab ta poliitikast kaugemale ja kutsub kõiki üles kliimamuutustele tähelepanu pöörama.

Motiveerib teie kohustus ehitada parem maailm. Noored on ajaloo suunda mitu korda muutnud. Nüüd on aeg uuesti muutuda. Ma tean, et see tõde on kiireloomuline. Tunnege imetlust, sest miski ei saa teid väikesena tunda. Julgelt julgege, sest väljakutsed on suured, kuid olete suurepärased. Katsu olla tänulik, sest keegi ohverdas end, et see hetk sinu jaoks võimalikuks saaks. () Võite õnnestuda, võite ebaõnnestuda. Muutke oma elu maailma muutmiseks tööks. Pole midagi ilusamat kui töötada selle nimel, et midagi inimkonnale paremaks muuta.

Ă•nnitleme Tulane klassi 2019. aastal! Aitäh, et kutsusite mind osalema tänasel tähistamisel – GO WAVE!

KĂĽlastage Ellis Marsalise muusikakeskust

Cook kasutas ära reisi New Orleansisse, et pärast Tulane'i ülikoolis peetud kõnet külastada Ellis Marsalise muusikakeskus, koht, mis pakub turvalist keskkonda lastele ja noortele, kes peavad muusikat arendama nii akadeemiliselt kui ka sotsiaalselt. Samuti korraldab keskus New Orleansis kultuuritegevusi, hinnates selle suhteid kogukonnaga, teatas ajaleht New Orleansi pooldaja.

Muusika ja toit on New Orleansi hing. Mulle meeldib Ellis Marsalise muusikakeskuses näha mitmesuguseid kunste, õppimist ja tehnoloogiat, kus kogukonnast saab perekond.

Visiidi (mis kestis peaaegu kaks tundi) jooksul teatas Cook, et Apple annetab keskuse pakutavate muusikatootmise stiimulite jaoks seadmeid; lisaks pakub Cupertino hiiglane kohalikele tudengitele muusikat tegemise tarkvara koolitusi.

Instituudi kaasasutaja Harry Connick Jr ĂĽtles, et see oli alles esimene samm EMCMi ja Apple'i pikaajalises partnerluses.

Pange Tim Cook siia ja otsige meie tõeliselt monumentaalset keskust. See on esimene samm ja loodame, et see on pika suhte algus.

Järgmise kuu 16. juunil (juunis) peab Cook Stanfordi ülikoolis lõpukõne, mis toimub Californias ülikooli staadionil.

läbi 9to5Mac