Tim Cook ütles intervjuus, et "kui inimestel on väärtust, peavad ka ettevõtted olema"

Apple'i tegevjuhi ametikoht, Tim CookEelmisel nädalal pidas kõne Ameerika Ühendriikide Mehhiko piiril eraldatud Ameerika vanemate ja laste eraldamise poliitikast (ta nimetas seda eraldamist "ebainimlikuks" ja "valusaks").

Eile (6/25) foorumis toimunud intervjuu ajal Tegevjuhi algatusalates ÕnneCook ütles, et ütles ainult seda, mida ta arvas, ega üritanud järgida "peadirektori" rida.

Ma ütlen, mida ma arvan. Arvan, et võin vastu võtta tavalise tegevjuhi telje, kus ma pole eriti hea.

KĂĽsitletakse Tim Cookit

Vestluse ajal Adam Lashinsky, PT peatoimetaja Õnne, Tegevjuht Ma arutas mitmeid teemasid ja koges mitmesuguseid probleeme, nagu sisseränne, inimõigused, privaatsus ja mitmed muud asjad. Intervjuu fookuses on aga Apple osalemine ühiskondlikes küsimustes, kus Cook leiab, et ettevõtted, nagu ka teised ettevõtted, on inimeste kogu ja nagu ka inimestel peab olema väärtus, peavad ka ettevõtted olema.

Apple'is mõtleme alati maailma muutmisele. Mulle oli mõni aasta tagasi selge, et sa ei teinud tähtsate asjade puhul vaikselt. Meie jaoks on see probleem sõites. Ma ei usu, et äri tegeleb ainult kaubandusasjadega. Ettevõtlus pole minu jaoks ainult grupp inimesi. Kui inimestel peab olema väärtus, siis peab ettevõttel olema väärtus täielikult.

Seoses sisserändega USA-s ütles Cook, et DACA kaudu on tähtis sisserännanud töötajate palkamine (ingliskeelne lühend Edasilükatud toimingud väikeste laste saabumiseks) luua perspektiive ja jagada erinevaid vaatenurki, mis aitavad kaasa globaalsete ettevõtete, näiteks Apple'i edusammudele. Praegu osaleb umbes 300 inimest Obama administratsioonis loodud programmidest, et reguleerida riiki sisenevate sisserändajate olukorda ka siis, kui nad on Apple'i jaoks alaealised.

Lisaks kommenteeris Cook privaatsust ja rõhutas Cupertino hiiglaste olulisust ja vastutust selles küsimuses. Tegevjuht kasutas võimalust ja kritiseeris veel kord ettevõtet, kes ehitas üksikasjalikke profiile inimestest, kes viitasid Facebooki ja selle privaatsuseeskirjadele.

Me ei ärganud ühel hommikul privaatsusele keskendunud meediaga ja ütlesid: "Teeme nii." Näeme, et üksikasjalike inimeste profiilide koostamine põhjustab aja jooksul tõenäoliselt märkimisväärset kahju. (Andmeid) saab kasutada paljude kurjade asjade jaoks.

Lõpuks küsis Lashinsky Apple'i plaanide ja edasiste investeeringute kohta. Selles mõttes väidab Cook, et tegevjuhina peab ta pikaajaliselt mõtlema ja paluma teiste ettevõtete juhtidel jätta aktsiahinnad kõrvale ja keskenduda tuleviku eesmärkidele.

Küsimusele, kui kauaks ta jääb Cupertino hiiglase tegevjuhiks, vastas Cook, et Apple'is olemine ja ettevõtte juhtimine on eluaegne privileeg. "Loodan, et teil on natuke aega," lisas Cook.

Vaadake Cooki täielikku intervjuu videot Õnne ajakirja veebisaidil.

läbi Maci kultuse