contadores estadisticas Saltar al contenido

Tim Cooki töövestluse stiil võib selle jutu järgi olla väga hirmutav

Oleme kõik väsinud teadmisest, et Steve Jobs'i stiil Apple'i tipus, peame ütlema, on üsna plahvatusohtlik. Looja ja endine ülemus Ma on tuntud rünnakute, pideva valvsuse osas töötajate suhtes ning kogu aeg ja absoluutse nõudmise järele maksimaalse kvaliteedi järele. Seetõttu kujutan ma ette, et Jobsiga tööintervjuu pidamine peab olema üks kohutavamaid ja kurvemaid kogemusi, mis inimesel elus on.

Aga kuidas on teie järeltulijaga? Tim CookEsmapilgul palju targem, rahulikum, metoodilisem tegelane. Kuid vastavalt looga, mida jagas Kim Scott, endine Apple'i ja Google'i töötaja, kes nüüd oma esimest raamatut reklaamib, võiks Cook olla intervjuus sama hirmutav kui Jobs, ehkki vastupidisel põhjusel.

Tim Cook koos WWDC kolleegidega

Enne Cookiga tehtud tööintervjuud öeldi Scottile, et Apple'i praegune tegevjuht oli selle protseduuri ajal väga vaikne ja liikumatu, mis võib kandidaate hulluks ajada. Autorite sõnul on see juhtivtöötajate peamine omadus, mis on intervjueeritavale väga hirmutav: vaikus.

Nii palju, et kui Cook küsis Scottilt, mis oli suurim viga, mille ta Google'is olles tegi, tõstis ta peaaegu käe.

Vaatamata hoiatusele ei pööranud ma piisavalt tähelepanu ja hakkasin midagi üles tunnistama, sest ta oli nii vaikne. Hakkasin natuke rohkem rääkima, kui oleksin pidanud seda või seda viga tegema – asjadest, millest poleks tohtinud tööintervjuul rääkida. Siis mõistsin, et ütlen talle asju, mis võivad panna mind koha kaotama.

Mis päästis Scotti kõigest maa peal, oli maavärin. Jah, sõna otseses mõttes: kui ta mõistis, et kaotab oma kõne, hakkas õunahoones, kus intervjuu toimus, värisema jalgade all. Seejärel küsis ta, miks hoone liigub veidral moel ja kõik muutus. Cook ütles tema sõnul "ei suutnud vastu panna" ja hakkas uhkusega selgitama ehitustehnika saavutusi ja seda, kuidas need olid põhimõtteliselt maavärinakindlad; tõend selle kohta, et see, mida tegevjuht Ma vaigistas, oli ta uhke.

Lõpuks sai Scott töö ja viibis mitu aastat Apple'is; Cook peab omalt poolt nüüd 30 korda innukamalt selgitama kandidaatidele Apple Parki tehnilisi saavutusi.

(Maci kultuse kaudu)