Tim Cookil pole sotsiaalmeedias parimat arvamust

Tim Cook usub, et sotsiaalmeediat kuritarvitatakse. Intervjuus NBC-le alavääristas Apple’i tegevjuht Venemaa poliitilist reklaami nende inimeste suhtes, keda ta nägi platvormi tegelikuks probleemiks, ja näitas näpuga punkti, mille ta leidis veebisaitide nagu Facebook ja Twitter viimastel eluaastatel lõhenenud: võltsuudised. .

“Ma ei usu, et suur probleem oleks välisriigi valitsuse teadaanded. Minu arvates on see vaid 0,1% probleemist, ӟtles Cook. “Suurim probleem on see, et mõnda neist vahenditest kasutatakse inimeste lõhestamiseks, inimestega manipuleerimiseks, selleks, et võltsuudised jõuaksid paljude inimesteni, et mõjutada nende mõtteid. Minu jaoks on see probleem number ĂĽks. “Tuleb meeles pidada, et hiljaaegu kuuleb USA senatis osa tehnoloogiast pärast uurimist, mis pĂĽĂĽab välja selgitada Venemaa võimaliku mõju ulatust. viimastel presidendivalimistel kogu digitaalses meedias.

Mõnes analüüsitud juhtumis, näiteks Facebooki reklaamides, on jõutud järeldusele, et Venemaa poliitiline propaganda võib olla jõudnud oluliselt suurema kasutajate arvuni, kui algselt arvati.

Cook usub, et suhtlusvõrgustikud on selle protsessi käigus palju õppinud, kuid rõhutab, et mitte kõik tehnoloogiaettevõtted pole võrdsed, kui seisavad silmitsi võimalusega, et need juhtumid kahjustavad Ränioru mainet. Ametniku sõnul on vaja analĂĽĂĽsida kõigi nende teenuste “väärtusi, põhimõtteid ja erinevaid ärimudeleid”. “Tehnikaettevõtted pole kõik ĂĽhesugused,” rõhutas ta.