TIMi Oi omandamine "raputab" Brasiilia telekommunikatsiooniturgu

TIMi Oi omandamine “raputab” Brasiilia telekommunikatsiooniturgu

Väidetavalt on Telecom Italia huvitatud oma 67% osaluse müümisest Brasiilia operaatorist TIM, kuid eile raputas turgu uudis, et lugu võib siiski olla erinev. TIM võib uurida Oi avaliku pakkumise pakkumist (OPA), mis on ettevõte, milles Portugal Telecom omab 26% osalust.

Jornal de Negóciose kuuldud analüütiku Pedro Lino sõnul on PT-l võimalus osta tagasi 12% Oi osalusest, mis on vara, kui TIM esitab ettepaneku konkureerivale operaatorile.

Ja kui tehing sõlmitakse, loovad kaks ettevõtet Brasiilia suurima telekommunikatsioonigrupi mobiilside, tavatelefoni ja Interneti segmendis. See täiendas nende positsiooni tugevdamist ülejäänud piirkondades, kus neil oli vähem väljendusvõimalusi.

Kuigi teave on kinnitamata – need esitasid Reuters ja Itaalia ajaleht Il Sole 24 Ore – näib, et Oi ja PT aktsionäridele meeldivad uudised: ettevõte teenis eilsel 16. septembril toimunud stipendiumiseansil ĂĽle kaheksa protsendipunkti.

Strateegilist liikumist TIMi ja Oi vahel nähakse ka loogilise sammuna, et proovida peatada Vivo, kus domineerib Hispaania Telefónica, kes hiljuti omandas mobiilse lairibaoperaatori. Vivo on praegu mobiiltelefonide segmendis suurima turuosaga ettevõte, umbes 28,78%.

Tasulises televisioonis domineerib Claro 53% -lise osalusega.

“Telecom Italia nõrgim positsioon lairibaĂĽhenduses koos Oi stagneerunud turuosaga mobiilsides on motivatsioon äritegevuseks,” ĂĽtles Diário EconĂłmico.

Jornal de Negóciose kuuldud eksperdid ütlevad, et PT ja Oi ühinemise jätkumine ei ohusta tehingut isegi siis, kui TIM-il on ülevõtmispakkumine, kuid XTB Portugali juht Steven Santos on teisel arvamusel: PT kaotab ühisettevõttes taas oma servi. ja portugali tähemärgid CorpCo ununevad ”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi