TMN Firefox OS-i toetavate operaatorite loendis

TMN on ligi kahekĂĽmne operaatori nimekirjas, kes toetavad avatud veebi algatust, mida kehastab Mozilla sihtasutuse välja töötatud mobiilne operatsioonisĂĽsteem Firefox OS. See platvorm jõuab turule – esimest ametlikku versiooni esitleti eile Barcelonas toimuva Mobile World Congress’i algust eeldaval konverentsil.

Üritusel avaldas fond ka loetelu turgudest, kus Firefox OS-iga seadmed kindlasti turule tulevad. Portugal ei kuulu sellesse esialgsesse nimekirja, kuhu kuuluvad sellised riigid nagu Hispaania, Brasiilia, Ungari või Poola, kuid Mozilla garanteerib, et varsti lisab ta nimekirja uue geograafia.

Operaatorite nimekiri sisaldab lisaks TMN-ile ka nimesid nagu Telenor, Telefónica, Telecom Italia, Deutsche Telekom või Telstra. Tootja poolel on samavõrd asjakohane nende ettevõtete loetelu, kes tunnistavad samuti, et kavatsevad seadme Firefox Os-ga turule tuua, kuid mitte kõik nimetatud nimed ei tõlgi platvormiga seotud kindlust.

Näiteks Portugali operaator rõhutas, et ühendust platvormiga ei saa lugeda kinnituseks operatsioonisüsteemiga seadmete käivitamisele. See on pigem viis turu arengutega sammu pidamiseks, selgitas ametlik allikas TeK-le.

Teised kaubamärgid kasutasid seda hetke ja lootusi platvormi ümber enda positsioneerimiseks, näiteks LG, mis tegi Firefox OS-ist näituses esitluse peamise esiletõstmise, tagades, et selle aasta lõpuks toob see turule uued operatsioonisüsteemis toetatavad mudelid. Sony, ZTE, Huawey või Alcatel ühendavad jõud, sest ka nimed on kinnitanud lepingut Mozillaga.

Firefox OS-i nutitelefone eristab konkurentidest nende täielik pühendumus avatud veebistandarditele, kasutades ära kõiki HTML5 võimalusi ja tagades arendajatele paindlikkuse, mida teised platvormid ei paku.

Esimese operatsioonisüsteemiga nutitelefoni hinnaks hinnatakse umbes 80 eurot. Protsessoriks saab Qualcomm Snapgradon ja see jõuab turule kevadest suveni. Esimesest tunnist projekti toetanud Telefónica müüb suve esimest varustust. Hispaanias, Venezuelas, Brasiilias ja Kolumbias.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira