Toimetajad kurdavad Apple News + eelistamise ja probleemide ĂĽle

Eelmisel kuul välja kuulutatud uute Apple’i teenuste hulgas on Apple News + on kasutajatele ainus kättesaadav (see tähendab Ameerika Ăśhendriikides ja Kanadas). Hoolimata esialgsest eufooriast on platvorm juba teenuse jaoks kriitiliste rĂĽhmade kriitika ja kĂĽsimuste objekt: oma kirjastaja.

Apple News +

Avaldatud vastavalt Digiday, mõned Apple News + -ga liitunud kirjastajad ei olnud teenuse käivitamisega rahul ja kaebasid mitmete probleemide, sealhulgas raskused artiklite vormindamisel platvormil, segane disain, kasutuskogemus nurjus, teiste hulgas.

Teine suurem kaebus ei seondu aga teenuse olemuslike omadustega, vaid Apple’i enda käitumisega, millest ta saab toetab suuremaid kirjastajaid muude väiksemate väljaannete arvelt.

Kaebuse esitaja sõnul said kõik Apple News + -s osalenud kirjastajad meili, et võtta ĂĽhendust Cupertino hiiglase esindajatega. Teatud osalejate grupid on aga kutsutud privaatsele Slacki kanalile, kus nad saavad Apple’iga otsesemalt ĂĽhendust võtta.

Nagu võite ette kujutada, ei olnud kirjastajate rĂĽhm, kellel polnud Apple’iga otsest kontakti, selle võimaliku “erineva kohtlemise” ĂĽle sugugi rõõmus. Ăśks anonĂĽĂĽmne kirjastaja ĂĽtles, et Apple “mängib soosivusega”.

Aruanne näitab ka seda, et Apple on hoidunud kirjastajatele artiklimallide pakkumisest. Kuigi Apple on andnud kirjastajatele oma artiklite loomisel ja kujundamisel teatava vabaduse, on ta selle probleemi allhanget teinud paigutus ja sisu teistele ettevõtetele, mis jätab toimetajate sõnul palju soovida.

Lisaks on mõned kirjastused kurtnud vahendite puudumise ĂĽle, et nende sisu Apple’i nõuete järgi digiteerida. Enamasti on digitaalajakirjad ja ajalehed peamiselt trĂĽkitööde konversioon ja see sõltub mitmest teenusest, mis teksti ja reklaame eraldi konverteerivad.

Sel juhul kaaluvad väiksemad ajakirjatoimetajad, kellel pole ressursse oma toote teenusesse ülekandmiseks, mitut kahjumlikku võimalust: investeerida disaini- ja arendusressurssidesse, et luua midagi ilusat, teadmata, kas mõni publik sellest rõõmu tunneb. ; kasutage olemasolevat malli, mis muudab teie sisu täpselt samaks nagu kümned teised väljaandjad; või isegi töötada PDF-failidega ja loodan, et teistsugune kasutuskogemus ei lase teid lugejatel üle jõu käia.

Kõigi kaebuste põhjal pooled Digiday kirjeldas, et esimene probleem, mis vaevab Apple News +’i, “ei tähenda pikaajalist tulevikku, kui Apple oma lähenemisviisi ei kohanda”, rõhutades samuti Gizmodo, kes selle tegi ĂĽlevaade (mitte nii positiivne) värskelt käivitatud ajakirjade platvormilt.

Me ei ole näinud, kas see probleem osutub piisavalt suureks, et mõjutada Apple’i teenust. Kuid kui vormindamise peavalud pĂĽsivad, saab Apple News + tõenäoliselt veel ĂĽheks platvormiks digitaalsete PDF-ide kogumiseks – mis pole kindlasti väärt teie tellimuse eest iga kuu kĂĽsitavat 10 dollarit.

Cult of Maci kaudu