Tomb Raideri vari: Linux vs Windows

Operatsioonisüsteemi valimisel on üks otsustavamaid tegureid selle jõudlus mängudes. Seda silmas pidades otsustasime võrrelda hiljutise Triple A, Shadow of the Tomb Raider jõudlust Windowsi ja Linuxi levitamise vahel.

Nagu öeldakse vanas ĂĽtluses: “Vanad harjumused on väga rasked”. On raske kaotada vanu harjumusi ja tappa vanu mĂĽĂĽte, mis pikka aega enam ei täitu. Kahjuks on paljude inimeste, eriti nende jaoks, kes pole tänase Linuxi sĂĽsteemi tegelikkusega tuttavad, veendumus, et Linuxi sĂĽsteem on keeruline, ainult häkkerite jaoks ja mänge ei käita.

Seda tĂĽĂĽpi valeandmete vastu võitlemine on ĂĽks “võtmetest”, millest saame Diolinuxis kõige rohkem kasu. See on ĂĽks peamisi põhjusi, miks me oma kanalit loome Tõmblema umbes aasta tagasi ja sellest ajast peale oleme iga päev näidanud, kui täiesti võimalik on Linuxi sĂĽsteemi kasutada tänapäevaste mängude jaoks ja enamasti on seda väga lihtne teha.

Enne jätkamist on oluline selgeks teha, et alati, kui loete käesolevas artiklis mõistet “Linux”, pean siin silmas ĂĽldiselt lauaarvutite Linuxi jaotusi.

Mäng, mida täna katsetame, kajastab 2018. aasta septembris välja antud Lara Crofti loo kolmandat peatükki ja selle aasta oktoobris (2019) välja antud Linuxi versiooni. Mis puutub tehnoloogiasse, siis tundub, et aeg möödub kiiremini, kuid kuigi Shadow of the Tomb Raideri turule toomisest on möödunud umbes aasta, on see tänapäevalgi suurepärase graafika ja paljude mängitud mäng, mis teeb sellest ideaalse valiku see võrdlus.

Võrdlusuuringud

On teada, et ilma jäädvustuskaardita ekraani salvestamine mõjutab negatiivselt mängu jõudlust, mis omakorda takistas meie testimist. Sel põhjusel esitan tulemused teksti kaudu ja printin võrdlustulemused välja.

Linuxi poolel on meil KDE Neoon versioonis 5.17.4, kasutades AMDGPU draiver aastal olemas Linuxi tuum 5.0 ja Juhi töölaud 20,0 (Padoka PPA). Kasutatav graafika API on Vulkan. Windows 10 koduküljel on meil versioon 1909 koos Radeon Software Adrenaline 2020 väljaande 19.1 draiveriga, kasutatud graafiline API on DirectX 12.

Kasutatav riistvara on Ryzen 5 2600 3.8Ghz, 2 × 8 GB DDR4 2666Mhz ja Radeon RX580 8GB. Mängu testiti 1080p-s, kõrgetel eelseadetel ja VSync välja lülitatuna.

Alloleval pildil näete Shadow of the Tomb Raideri enda võrdlusaluste tulemusi, graafika sätteid ja operatsioonisüsteemi, millel test tehti.

Jõuame Windows 10 tulemusteni.

Windowsi versioonis olid võrdlusnäitajad keskmiselt 70 kaadrit sekundis, toodetud oli vähemalt 56 ja 11039 kaadrit. Mängu testides näitas mäng esimese kümne minuti jooksul (välja arvatud lõikepildid) keskmiselt 70 FPS, kõikudes 63 kuni 88 FPS.

NĂĽĂĽd testi tulemuste kohta Linuxis.

Linuxi versioonis on võrdlusnäitajad keskmiselt 50 kaadrit sekundis, genereerides minimaalselt 41 ja 8027 kaadrit. Mängu testides näitas mäng esimese kümne minuti jooksul (välja arvatud lõikekohad) keskmiselt 50 FPS, kõikudes 45–65 FPS. Linuxi versioonis, mille vsync on välja lülitatud, oli palju kokutamist, mis polnud Windowsi versiooni puhul nii.

Tulemuse kohta

Kui võrrelda mängude jõudlust kahes sĂĽsteemis, nägime erinevust umbes 20 FPS-i, mis minu puhul lõppkokkuvõttes polnudki suurem asi, sest isegi Linuxis oli mäng täiesti mängitav. Tegelikult näen FPS-i erinevust ainult siis, kui arvesti on sisse lĂĽlitatud. Lisaks suutsin graafikat veidi vähendada, suurendada kaadrisagedust ja “kvaliteedi kaotamine” oleks silmale praktiliselt nähtamatu.

Õnneks ei mängi ma tavaliselt ühendatud FPS-loenduritega, kasutan neid ainult testimiseks, nii et minu kogemus Shadow of the Tomb Raideriga Linuxis mängimisega pole kunagi katkenud, kuna minu silmad ei näe mängimisel mingit viivitust.

20 kaadrit sekundis on siiski tohutu erinevus. Minu puhul oli keskmine erinevus 70-lt 50-le langedes lõpuks vähem märgatav. Kuid kujutage ette kedagi, kellel on lihtsam riistvara, kes suudab Windowsis mänge käitada keskmiselt 40 ~ 50 FPS. Neid testitulemusi järgides on keskmine inimene Linuxis saavutanud 20 ~ 30 FPS. See tähendab, et mäng läheb mängitavast praktiliselt mängimatuks. Vaatamata samale 20 kaadri erinevusele, kui numbreid veidi alandasime, muutus mängukogemuse erinevus tõesti suureks.

Oluline on teha selgeks, et mängu jõudluse erinevus Linuxi ja Windowsi vahel võib varieeruda vastavalt iga mängule ja isegi kasutatava riistvaraga. Sel juhul töötab Shadow of the Tomb Raider Penguini süsteemides halvasti, kuid muudel juhtudel võib jõudlus olla täpselt sama või isegi parem Linuxil. Asi on teada, kuidas teile meeldivad mängud teie arvutis töötavad, et saaksite öelda, kas teie puhul on Linuxile üleminek lihtsalt hea mõte või mitte.

Allpool näete video võrdlusalust, mille on loonud Renato do ajaveeb ja kanal FastOS.

Järeldus

Märge.: Järgnevad väljavõtted põhinevad selgitamise eesmärgil minu arvamusel ja ei esinda Diolinuksi ja teiste liikmete projekti seisukohti sellel teemal.

Lõppkokkuvõttes võime öelda, et Linux on platvorm mängude jaoks sama hea kui Windows?

Noh, ĂĽldiselt kindlasti mitte!

Mulle on see väga selge kui asi puudutab mängimist Windows on Linuxi distributsioonidest endiselt kaugel ees. See aga ei tähenda, et Windows oleks alati kõigi jaoks parem valik. Kahe või enama operatsioonisüsteemi vahel valimisel peame analüüsima kõike, mida neil süsteemidel on pakkuda, ja seda, kui hästi igaüks vastab meie vajadustele kõigis aspektides, mitte ainult mängudes.

Tänapäeval on suur hulk mänge, sealhulgas paljud Triple As ja Linuxis töötavad ülipopulaarsed mängud, Windowsile väga lähedal, võrdväärsed ja mõnel juhul isegi paremad. Ja neid saab installida ilma igasuguse lahenduseta, kasutades sama või väga sarnast protseduuri nende installimiseks Windowsi. Nii et kui teie mängitav mäng on osa suurest toimivate mängude loendist, siis sinu jaoks Linuxist saab sama hea mänguplatvorm kui Windows. Teiselt poolt, kui teile meeldivad mängud ei käivitu või ei toimi Linuxis hästi, on mängude jaoks parim valik ikkagi Windows.

See tähendab, et väites, et Linux ei ole tavaliselt mängude jaoks mõeldud, sellel on mitu pealkirja ja ainult tundmatud mängud, on vale teave! Nii nagu Windows on süsteem, mis pakub mängijatele täielikumal viisil rohkem kasutajaid, on see ka praegu fakt!

Sinu kord!

Nüüd on teil aeg selles küsimuses oma arvamus esitada! ? Milline on teie mängukogemus Linuxis? Ja mis veelgi olulisem, kui kaua see kogemus oli? Mängude osas kasvab platvorm üsna kiiresti ja on täiesti võimalik, et kuu aega tagasi mittetoiminud mäng on praegu täiesti toimiv. Niisiis, andke meile allpool toodud kommentaarides teada oma positiivsetest ja negatiivsetest kogemustest Linuxi mängudega ning esitage oma arvamus viisakalt ja austage alati vastandlikke arvamusi.

Teeme koostööd, et saaksime koos Linuxi veelgi paremaks muuta. ?

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

See on kõik, kõik! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.