Töötud saavad teateid võltsitud tööpakkumistega

Töötud saavad teateid võltsitud tööpakkumistega

Hoiatusi genereerib erapakkumiste jagamise teenus oma Facebooki lehelt, mis pärast saadud kaebuste ja kaebuste analüüsimist väidab, et on kontrollinud, et IEFP veebisaidil on võimalik vaadata kõiki nendesse keskustesse registreeritud inimeste isikuandmeid. nagu täielik nimi, aadress, telefon, e-post, kvalifikatsioon ja töökogemus.

Avalikkuse poole pöördudes kinnitas tööhõive- ja kutseõppeinstituut, et nad olid teadlikud, et mõnele saidil loetletud tööotsijale “võidi pöörduda võltsitud tööpakkumistega”, kuid sel juhul kasutati agentuuri ja portaali nime “väärkasutuseks”.

Ohvritel soovitati mitte vastata, kusjuures IEFP rõhutas, et nende nimel saadetud tekstsõnumite number oli 12689 ja e-kirjade puhul laiend @ iefp.pt.

Ajalehele saadetud märkuses selgitas tööhõiveagentuur, et kui lehele registreeritakse, on “kasutajatel võimalus valida, kas muuta oma isiklik teave avalikuks või privaatseks” ja et nad saavad igal ajal “oma territooriumil muudatusi teha. muuta see vastavalt oma soovile avalikuks või privaatseks ”. Sellisel juhul ei tuvastatud saidil ĂĽhtegi turvarikkumist ega ebatavalist toimimist.