Töötuskindlustuse veebisait: saate aru, kuidas veebiteenused toimivad

Töötuskindlustuse veebisait on föderaalvalitsuse tööriist, mis võimaldab teil hüvitisi taotleda arvutis, kodust lahkumata. Osaliselt kättesaadav 2017. aastal muutus süsteem 2018. aasta lõpuks 100% veebipõhiseks. Palgatöötajad saavad siseneda Interneti kaudu, esitada vajalikud dokumendid ja täita oma isiklikke andmeid elektroonilises vormis. Vaadake allpool, kuidas veebiteenused toimivad.

LOE: CNH Digital asendab paberist rahakotte: tutvuge uute funktsioonidega

1/4 tööluba – Foto: Rio de Janeiro osariigi töö- ja sissetulekute avalikustamine / sekretariaat

Tööluba – Foto: avalikustamine / Rio de Janeiro tööjõu ja sissetulekute riigisekretariaat

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Kes saavad taotleda töötuskindlustuse veebi

Töötuskindlustust saab veebis taotleda iga ametlik töötaja, kes on põhjuseta koondatud ja vastab muudele hüvitise nõuetele. Samuti on olemas Artesanaali kalurite, kutsekvalifikatsiooni stipendiumide, kodutöötajate ja päästetud töötajate (sunniviisilise või orjatöö) konkreetsed viisid.

Taotlemiseks piisab kindlustuse avalduse numbrist, mis on dokumendis, mille tööandja esitas töösuhte lõpetamise ajal või föderaalvalitsus soodustuste korral. Tellimusi saab esitada täielikult veebis, kui pole vastuolusid. Süsteem analüüsib valitsuse andmebaasides olemasolevaid inimeste dokumente ja teavitab kohapeal, kas hüvitisi saab automaatselt anda või mitte.

Kaks töötajat neljast vajavad veebis töötuskindlustuse taotlemiseks taotlusnumbrit – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Töötajad vajavad töötuskindlustuse veebipõhiseks taotlemiseks taotlusnumbrit – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Interneti kaudu töötuskindlustuse taotlemiseks pöörduge lihtsalt portaali Emprega Brasil (servicos.mte.gov.br) ja klõpsake nuppu „Ma tahan taotleda”. Kui töötajal on juba Manpoweri ministeeriumi sisselogimine (agentuur läks välja 2019. aastal, kuid teenus on endiselt aktiivne vanas domeenis), minge lihtsalt jaotisse „Mul on juba registreerimine” ja sisestage parool.

Need, kes pole registreerunud, peavad sisestama isikuandmed, nagu sotsiaalkindlustuse numbrid, nimed ja telefoninumbrid, ning vastama mõnele tööelu ja sotsiaalkindlustuse küsimusele. Internetipanga kaudu on võimalik registreeruda ka akrediteeritud pankadest: Banco do Brasil, Banese, Banrisul, Bradesco, Itaú, Caixa Econômica Federal, Santander ja Sicoob. Lisaks on võimalik kasutada digitaalseid sertifikaate.

3/4 Juurdepääs töötuskindlustuse rakenduste platvormile nõuab kiiret registreerimist veebis – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Juurdepääs töötuskindlustuse rakenduste platvormile nõuab kiiret registreerimist veebis – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Kui teil on juurdepääs oma kontole, peate klõpsama nupul „Taotle töötuskindlustust” ja andma vallandamisteates avalduse numbri. Seejärel järgige lihtsalt ekraanil kuvatud kaheksat sammu, kinnitage taotlus ja hankige protsessi lõpus kviitung.

Tähtaeg hüvitiste saamiseks

Kui veebirakendus pakutakse automaatselt, algavad osamaksed 30 päeva jooksul alates süsteemi vabastamise kuupäevast. Järelmaksude summa varieerub kolmest kuni viie kuuni, kusjuures väärtus ja kogus varieeruvad sõltuvalt töötaja ajaloost.

Kui süsteem leiab vajaduse dokumentide kinnitamiseks, peavad kodanikud planeerima näost näkku postituse külastamise ja hankima taotluse täitmiseks vajalikud dokumendid, samuti kuni 2017. aastani kehtivad reeglid. Sel juhul hakatakse hüvitiste lõpliku määramise 30-päevast tähtaega arvestama alles päevast. ohvitserid täidavad silmast silma.

4 of 4 Kindlustuse taotlemise protsess hõlmab koolituskursuse valimist – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Kindlustuse taotlemise protsess hõlmab koolituskursuste valikut – Foto: Reproduction / Paulo Alves

Mida sisaldab töötuskindlustus?

Töötuskindlustuse pakutavad hüvitised ületavad igakuist hoiust. Lisaks nendele väärtustele, mis varieeruvad vastavalt hiljutisele keskmisele palgale, on föderaalvalitsus alates 2011. aastast pakkunud kvalifikatsioonikursusi ja tasuta töökohti vastavalt töötajate ametiprofiilile.

Kursuste valik ja tööotsimine on osa kaheksast etapist Internetis hĂĽvitiste taotlemiseks – varem pakuti teenuseid ainult siis, kui elanikud käisid silmast silma teenindusjaamas.

Tööjõu sekretariaadi kaudu (1 ja 2)

Kuidas sĂĽnnitunnistust veebis saada

Kuidas sĂĽnnitunnistust veebis saada