TRE annab Google Brazil’i peadirektori vastu vahistamismääruse

Ehkki Google sai eelmisel nädalal finantsdirektor Edmundo Luiz Pinto Balthazari vahistamise vältimiseks habeas corpus, kannatas otsingumootor taas negatiivse otsuse tõttu, mis võib viia Google’i Brasiilia peadirektori Fábio JosĂ© Silva Coelho vahistamiseni.

Uue korralduse andis välja Mato Grosso do Suli piirkondliku valimiskohtu (TRE-MS) kohtunik Amaury da Silva Kuklinski ja see on seotud Campo Grande linnapea kandidaadi Alcides Bernali (PP) esitatud hagiga, milles nõutakse YouTube’i video tagasivõtmist.

17. selgituses selgitas Google, et „see ei ole video intellektuaalne autor, seega ei saa seda video edastamise eest kriminaalvastutusele võtta ja et Google peaks kohtu alla andma ĂĽksnes selle eest, et ta on kohtu ĂĽlesandel teavitanud sisu postitanud kasutaja andmeid. “

Kuklinski käskis arestimismääruse edastada föderaalpolitseile, et direktor saaks vajalike toimingute jaoks politseijaoskonda tuua, väljastas G1.

Uuendus: Lisaks vahistamismäärustele peatas TRE-MS YouTube’i 24 tunniks kogu Mato Grosso do Suli osariigis, põhjustades häiret kõigile kasutajatele.

Pressiteates teatas otsingumootor, et kaebab otsuse uuesti edasi: “Google kaebab edasi otsuse, mis määrab YouTube’i videote eemaldamise, kuna platvormina ei vastuta Google oma veebisaidile postitatud sisu eest.”