Trummitrummar paneb moosisessiooni foto Facebooki

Baasis on uuring, mis avaldatakse aastal IEEE tehingud kognitiivsete süsteemide ja arengu alal, yang vaadates, kuidas avatud loominguline tegevus, näiteks muusika, võib anda kindla aluse pikaajaliste inimeste ja robotite vaheliste suhete loomiseks ning eriti seda, kuidas sotsiaalsed võrgustikud saavad neid suhteid tugevdada.

Usaldusväärsuse tunde vabastamiseks suurendasid teadlased Mortimeri võimet lubada lisaks inimestega mängimisele ka koosolekute ajal pilte teha ja neid Facebooki postitada ning eksprompt-sessioonidel teisi sidusrühmi tuvastada. muusikaline.

Louis McCallum, ĂĽks uuringu eest vastutajatest, selgitas, et uuringu eesmärk oli “uurida, kas suhteid, mis algselt tekkisid silmast silma, kuid laboritingimustes, saab laiendada ka avatumate, kuid virtuaalsete sotsiaalsete võrgustike domeenidele”.

robotrobott “data-title =” robotrobot – robottrummar paneb fotosessiooni Facebooki kinni – SAPO Tech ”> robotitehnik

Mortimeriga suhtlemiseks valiti välja kaks osalejate rühma, kellest üks palus robotitel Facebookis sõprust ja võimaldas neid seansi ajal tehtud fotodel tuvastada. Teisel grupil pole robotiga väljaspool koosolekut kontakti.

Kuue seansi jooksul, mis kestsid 20–45 minutit, tehti ummistunud seanssidest automaatselt fotosid, paigutati need Mortimeri profiilidele või tegid osalejad ise selfisid, mille nad oma seinamaalingutele postitasid.

Inimeste tehtud postitustel oli rohkem meeldimisi kui Mortimeri postitustel ja seal, kus inimesed on tuvastatud, mis McCallumi sõnul soovitab “läbimõeldud lähenemist tänases ajaveebi- ja sotsiaalmeediamaailmas ĂĽlimalt asjakohaste postituste sisu loomiseks. automatiseeritud ja võltsuudised “

robotrobott “data-title =” robotrobot – robottrummar paneb fotosessiooni Facebooki kinni – SAPO Tech ”> robotitehnik

Teine järeldus oli see, et uuringu ajal robotitega koos veedetud aeg pikenes, kuid Facebookis Mortimeriga sõbrunenute sessiooniaeg vähenes, mis võib olla tingitud robotiga tekkinud lisakontaktist. robot, väljuge seansist.

Uuringu kaasautor Peter McOwan ĂĽtles, et “kõigi osalejate tihedas kaasamises on märke, mis kinnitasid varasemaid tulemusi muusika kasutamise kohta hea alusena robotite ja inimeste vaheliste pikaajaliste suhete tugevdamisel”, kuid näitas, et “suhte laiendamine kĂĽberruum on oodatust vähem selge ”, mis ei tähenda, et virtuaalsed suhtlused ei aitaks, vaid et kvaliteeti„ tuleb parandada ”.