Mis on 4.5G?  Kas ma saan selle ĂĽhenduse Ameerika iPhone XS / XS Max / XR-iga saada?

Trump soovib Apple’i abi USA 5G infrastruktuuri osas, kuid ettevõte seisab eesoleva iPhone’i antenniprobleemide ees

See vastloodud sõprus Tim Cook ja Donald Trump tõesti oodata, arvestades, et nad mängivad kapitalistlikku mängu ja kahlavad tõusude ja mõõnade vahel vastavalt eelistele, mida nad üksteisele pakkuda saavad Bend eepilisi keerdkäike täis aastal on meeletum, kuid siin me oleme.

Pärast Apple’i tehase (mis ei ole Apple’i tehase) kĂĽlastamist ja end rajatise avamisega (kuigi tehas on olnud avatud alates 2013. aastast) naasis Trump tagasi Twitterisse, et jagada mõningaid uudiseid oma kohtumisest Cookiga. Selle aruande põhipunkt: ilmselt soovis Ameerika president, et Apple selle ĂĽlesehitamiseks abi annaks 5G võrgu infrastruktuur Ameerika Ăśhendriikidest.

Eilse visiidi ajal Texases Austinis Austinis algus Uus Mac Pro ja arutelu uue miljardi dollari suuruse ĂĽlikoolilinnaku kohta, samuti Texases, kĂĽsisin Tim Cookilt, kas ta saaks Apple’i kaasata 5G-võrgu ehitamisse USA-s. Neil on kõik olemas – raha, tehnoloogia, visioon ja Cook!

Ilmselgelt on Trumpi “taotlusel” mitmeid takistusi. On teada, et Apple on 5G iPhone turule toomisele väga lähedal, kuid see on olemas väike vahe sellele võrgule juurdepääsu võimaldava toote turule toomisel ja sama võrgu eetris hoidva infrastruktuuri ehitamiseks vajaliku tehnoloogia omamine.

Nii palju kui Apple on huvitatud sellest, et 5G signaal oleks võimalikult aktiivne suures osas Ameerikas, on võimalik, et ettevõttel pole isegi selle patendi omandamise järel vajalikke tööriistu ja teadmisi, et sellesse mängu pääseda. Inteli modem.

Teisalt on selge, et Apple’il on raha ja tahet siseneda ĂĽkskõik millisesse segmenti, mida ta soovib – vaadake, et mitte rohkem kui viis aastat tagasi ei olnud mõeldav näha, kuidas Apple siseneb tõelise teletoodangu sfääri. Jääb ĂĽle oodata, kas Cook ja tema jõuk huvi tunnevad.

Antenni probleem

Ăśks on kindel: kui soovite Trumpi aidata Ameerika 5G infrastruktuuriga, peab Apple kõigepealt lahendama sisemised probleemid, mis on seotud tulevaste iPhone’i turule toomise tehnoloogiaga. Värske analĂĽĂĽtikuaruande kohaselt Ming-Chi Kuo, Apple’il on raske 5G rakendamiseks vajalikke koostisosi seadmetesse tarnida.

Lubage mul selgitada: alates iPhone X-st hakkas Apple mõnedes mudelites kasutama antennipõhiseid kujundusi vedelkristallpolĂĽmeer (LCP), mis töötab hästi erinevatel temperatuuridel ja sobib 5G vastuvõtuks. Materjal on aga kallim ja seda on keeruline rakendada; seetõttu sisaldub see ainult telefoni kõige kallimas iPhone’is – iPhone XR-il ja iPhone 11-l pole näiteks seda tĂĽĂĽpi antenni.

Seal on probleem: Kuo ĂĽtleb, et kogu iPhone’i tootevalik 2020. aastal toetab 5G-võrke, mis sunnib Apple’i järgmisel aastal kõigis seadmetes LCP-le ĂĽle minema. See omakorda põhjustaks tarneprobleeme – täna on Apple’il leping ainult ĂĽhe partneriga, Murata, selle materjali tarnimiseks. Kuo sõnul otsib Apple teisi tarnijaid.

Kuo kordas oma aruandes ka seda, et Apple kasutab 2020. aasta iPhone’is Qualcomm 5G modemi ning toetab mmWave ja sub-6GHz ribasid, võimaldades seadmel töötada põhimõtteliselt kõigil USA 5G sagedustel.

Cult of Maci, iPhone Hacksi kaudu Pilt: Shutterstock.com