Trumpi administratsioon astus tagasi ja peatas sanktsioonid Huawei vastu 90 päevaks

Pärast eelmisel nädalal sanktsioonide kehtestamisest põhjustatud tormi näib USA nüüd panustavat mõõdukamale positsioonile ja on peatanud Huawei blokaadi kolmeks kuuks, võimaldades seeläbi kasutada USA komponente ja tarkvara enne Huawei suhtes tõhusate sanktsioonide kehtestamist. Hiina rühm.

See 90-päevane üleminekuperiood, mida Huawei ja tema äripartnerid saavad kasutada kohanemiseks, kuid tõmbab käima, on just see periood, mille ettevõte on vaidluste lahendamiseks kindlaks määranud oma situatsiooniplaanides. Nagu eile kinnitatud, on tootjad juba ostnud komponente ja materjale, mis on vajalikud kolme kuu pikkuse kaubandussõja pidamiseks Ameerika Ühendriikidega.

„Ajutine üldluba annab (sektorile) aega ümberkorraldamiseks ja (kaubandus) osakonnal on võimalus määrata asjakohased pikaajalised meetmed USA ja välismaiste telekommunikatsiooniettevõtete jaoks, kes praegu kasutavad Huawei seadmeid. mõne selle põhiteenuse jaoks, ”ütles kaubandusminister Wilbur Ross avalduses.

Trumpi juhtide blokeerimisotsuse üks kõige nähtavamaid tagajärgi langes Huaweile, arvestades tema positsiooni ülemaailmsel nutitelefonide turul. Sanktsioonidega ei saa Google enam Android-operatsioonisüsteemi tarnida Hiina kaubamärkidele, eriti neile, mis mõjutavad kogu maailmas brändi number 2.

Google, kelle Android-sĂĽsteem moodustab suurema osa maailma nutitelefonidest, teatas pĂĽhapäeval, et katkestab sidemed Huawei’ga, mille tulemusel takistatakse Hiina gruppidel juurdepääsu mõnele tema Android-teenusele ja Gmaili rakendusele. või Google Maps.

Peale nutitelefonide on Huawei ka üks juhtivaid ettevõtteid telekommunikatsiooni infrastruktuuris ning see on üks sanktsioonide alla kuuluvaid valdkondi. Kuid Huawei eest vastutavad isikud on kinnitanud, et ettevõte on valmis ja ei tagane 5G arendamisel.

“See ei mõjuta Huawei 5G-d,” lubas Ren Zhengfei intervjuus Hiina riigi omandis olevale CCTV-jaamale, lisades, et “isegi kahe või kolme aasta pärast” saavad teised ettevõtted Hiina hiiglasega konkureerida viienda põlvkonna mobiiltelefonide osas. “Ameerika poliitiline meeskond näitab, kuidas ta praegu midagi teeb, et see alahindab meie tugevust.”

Tasub meeles pidada, et USA on süüdistanud Huawei Pekingi huvide eest luuramises, mis suuresti aitab kaasa selle rahvusvahelisele edenemisele. Washington keelas varem oma sõjaväelastel Huawei varustuse kasutamise, mõistes hukka spionaaži.

Washington kardab, et rĂĽhmitus on Hiinast pärit “Trooja hobune”, peamiselt ĂĽlemuse sõjalise tausta tõttu. Ja eriti 2017. aastal vastu võetud seadus, mis kohustas Hiina suuri ettevõtteid tegema koostööd riiklike luureagentuuridega.