PRIJAVE

Trumpi administratsioon lükkab edasi makse, mis mõjutavad Apple'i; ettevõtte aktsiad tõusid –

Kaks nädalat tagasi rääkisime siin Ameerika presidendi Donald Trumpi teadaandest, et ta esitab taotluse muud maksuringid alates 10%, seekord kõigi Hiinas toodetud toodete kohta, mida varasemad maksukohandused ei ole mõjutanud. See samm mõjutab kindlasti kogu Apple'i tootesarja, mis muudab ettevõtte aktsiad kalliks. Nüüd saab Cupertino hingata isegi lühikest aega.

Ameerika Ühendriikide kaubanduse esindus (Ameerika Ühendriikide kaubanduse esindajaehk USTR) teatas täna, et algselt 1. septembril kehtima hakanud uus tariif on edasi lükatud 15. detsembril "teatud üksuste" jaoks, näiteks mobiiltelefonid, arvutid ja monitorid. Muud tüüpi tooted eemaldatakse kohandamisest täielikult tervise, kaitse või riikliku julgeoleku kaalutlustel, kuid Apple'i tooteid sellesse kategooriasse kindlasti ei kuulu.

Isegi kui varem või hiljem tulevad uued maksud, on viivitused Apple'i jaoks hea uudis. Seda muidugi sellepärast, et suurem osa ettevõtte käivitamistest toimub kohe teises pooles nagu uus iPhone, mis isegi sügisel on endiselt Cupertino kasumi peamine allikas. Edasilükatud tariifiga saab Ma hea akna ära kasutada ka ilma maksudeta ja maksimeerida oma sissetulekuid (sest ilmselt katab ettevõte kulude suurenemise).

Turg vastas uudistele hästi: $ AAPL hüppas rohkem kui 4,5% ja on praegu väärt rohkem kui 209 dollarit. Sellega sai Ma aktsia tagasi väärtuse, mis oli kadunud vaid kaks nädalat tagasi, kui Trumpi administratsioon kuulutas välja uue maksuringi.

USTR teatas, et nad avaldavad täna täieliku loetelu kõigist tootekategooriatest, mis muudavad maksukohanduste edasilükkamise, samuti nendest toodetest, mis on uutest maksudest vabastatud. Kuid Apple'i jaoks oli hea uudis ainult esialgne teadaanne. Tegevusstrateegia välja mõtlemine oli koormav, kui tariifitõus tegelikult saabus, aasta lõpus.

kaudu MacRumors | Pilt: Shutterstock.com

Seonduvad postitused

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH