Trumpi administratsioon võib - negatiivselt - mõjutada iPhone'i müüki Hiinas

Trumpi administratsioon võib – negatiivselt – mõjutada iPhone'i mĂĽĂĽki Hiinas

Nagu oleme jälginud, Apple proovinud kõike tungida Hiina turg. Ja see, mis ettevõttes pettumuse valmistab, on Global Times (Hiina kontrollitav ajaleht) teatab, et USA vastvalitud presidendi halduse all kannatavad iPhone'i müük, Donald Trump.

Oma valimiskampaania ajal väitsid vabariiklaste poliitikud, et Hiina on "valuutamanipulaatori" riik ja kohaldab 45% -list imporditariifi "petmise lõpetamiseks". Hiina ajalehed reageerisid avaldustele reageerides ja tundsid muret selle pärast, mis tegelikult juhtuda võib – avaldasid oma arvamust (et mitte öelda "ähvardusi").

Kui Trump kehtestab Hiina impordile 45-protsendilise tariifi, halvatakse Hiina ja USA vahelist kaubandust. Niisiis suhtub Hiina rangemasse lähenemisviisi. Boeingsi lennukitellimused asendatakse Airbusi tellimustega. Ameerika autode ja iPhone'i müük Hiinas väheneb. () Uut presidenti kritiseeritakse hooletuse, teadmatuse ja ebakompetentsuse pärast ning ta peab kandma kõik tagajärjed.

Ajaleht ütles, et "tark ärimees ei oleks nii süütu" ja väitis, et Trumpil pole tariifide tegelikuks jõustamiseks piisavalt volitusi.

45% -lise tariifi kehtestamine Hiinast pärit impordile on lihtsalt kampaania ebaõnnestumine. Suurim volitus, mis USA presidendil on, on kehtestada kogu imporditud kaupadele kuni 15% -line tariif 150 päevaks ja piirmäära saab ületada ainult tingimusel, et riiki tunnustatakse hädaolukorras. Lisaks saab USA president nõuda ainult üksikute kaupade tariifide tõstmist.

See samm võib tegelikult Hiinale ja USA-le haiget teha. Pekingi Tsinghua ülikoolis Carnegie-Tsinghua keskust juhtinud USA veteranidiplomaat Paul Haenle ütles Eestkostja võimalik oht, kui tariifitõus muutub reaalseks.

Kui ta tõstab tariifi 45% -ni, siis ma arvan, et see kahjustab meie enda huve ja me kogeme langust, mis mõjutab meie oma ettevõtteid ja majandust. See ei ole tõhus meede; ta ei suutnud saavutada seda, mida ta oli plaaninud. Seejärel pidi ta sellest hetkest alates Retrica seda osa modelleerima, et poliitikat konkreetsemaks muuta.

Nagu Haenle ütles, ei kannata lõpuks Apple mitte ainult selle kõige pärast, vaid kogu Ameerika majandus ja, ma julgen öelda, mõjutab see ka meid.

Sõbrad, tundub, et mäng on muutunud ja Hiinal on kogu maailm käes, eks

(9to5Maci kaudu)