Trumpi valitsus peab läbirääkimisi Inteli ja TSMC-ga, et avada USA-s uus kiibitehas - Business

Trumpi valitsus peab läbirääkimisi Inteli ja TSMC-ga, et avada USA-s uus kiibitehas – Business

Ameerika Ühendriikide valitsuse liikmed peavad läbirääkimisi selliste tootjatega nagu Intel ja TSMC pooljuhtide tehase rajamiseks Ameerika pinnasele. Eesmärk on vähendada riigi sõltuvust Aasiast, kus toodetakse suurem osa selle protsessoritoodangust, edendades Wall Street Journali. See on aastaid kavandatud liikumine, mis võtab nüüd kasutusele uued kiireloomulised vormid, mitte ainult COVID-19 pandeemia, kaubandussõja Hiinaga ja esilekerkivate riikliku julgeoleku probleemide, näiteks Huawei juhtumi tõttu.

Lisaks Intelile ja TSMC-le on valitsus rääkinud ka Samsungiga, et julgustada Lõuna-Korea ettevõtteid laiendama tegevust USA-s, et toota uue põlvkonna protsessoreid.

Inteli tegevjuht Bob Swan on vastavalt kaitseministeeriumile saadetud kirjale avaldanud huvi panustada protsessoritehase ehitamisse koostöös Pentagonaga, tõstes praeguses geopoliitilises olukorras tekkinud ebakindlust. Intelil on juba Ameerika Ühendriikides tehas, kuid ainult oma toodete jaoks, seega võimaldab uus projekt seda toota teistele välisettevõtetele.

Taiwani ettevõttel TSMC, mis on endiselt Qualcommi kiipide juhtiv tarnija, NVidia, AMD ja Apple, on samuti võimalus laiendada oma tegevust Ameerika pinnasel. Ettevõte peab juba vabrikute ehitamiseks kõnelusi kaubandus- ja kaitseministeeriumiga.

Donald Trumpi valitsusel on Ameerika tootmise kaitsmiseks muid samme, mis hõlmab ekspordimaksu kehtestamist ja piiranguid tootjatele, kes müüvad mikrokiipi Hiina ettevõtetele. Lisaks suuremad investeeringud kodumaisesse tööstusesse, et toetada rohkem vabrikute ehitamise kulusid. Või isegi stiimuleid tootjatele kohandada ja paigaldada oma seadmeid Ameerika tehastes.