TSMC kinnitas oma kavatsust ehitada USAsse uus tehas. Ettevõtte jõudmine 12 miljardi dollarini - äri

TSMC kinnitas oma kavatsust ehitada USAsse uus tehas. Ettevõtte jõudmine 12 miljardi dollarini – äri

Sel nädalal saadi teada, et Ameerika Ühendriikide valitsuse liikmed peavad mitu aastat selliste tootjate nagu TSMC üle pooljuhtide tehase rajamise Ameerika pinnasele. Nüüd kordab TSMC oma kavatsust ehitada Arizona osariiki tehas, mille investeeringud võivad ulatuda 12 miljardi dollarini. USA valitsus subsideerib ehitust ja see algab 2021. aastal. Tootmine peaks algama 2024. aastal.

Taiwani ettevõte, kes jääb Qualcommi, NVidia, AMD ja Apple'i peamiseks kiipide tarnijaks, selgitas, et need sõltuvad 5 nanomeetri tehnoloogiast. Rajatis on suuteline ehitama 20 000 pooljuhtide vahvlit kuus tehases, kus on 1600 uut töökohta.

TSMC peab projekti "oluliseks ja oluliseks strateegiaks USA konkurentsivõimelise pooljuhtide turu jaoks". Ehkki viidati suurtele investeeringutele kapitali ja tehnoloogiasse, ütles ettevõte, et Ameerika Ühendriikide toetuspoliitika on projekti õnnestumiseks "ülioluline". Täpset summat, mille valitsus peab esitama, pole teada.

Kui projekt edeneb, saab sellest ettevõtte teine ​​tehas Ameerikas. TSMC-l on juba rajatised Washingtonis ja disainikeskused Austinis, Texases ja So Franciscos.

Lisaks TSMC-le teatasid selle nädala uudised, et USA valitsus peab kõnelusi ka Inteliga. Kuid seni pole ettevõte ametlikku teadaannet teinud.