Tudeng Minho on (taas) robootika maailmameister

Tudeng Minho on (taas) robootika maailmameister

(Uuendatud) Amarese keskkooliõpilased, Braga linnaosa, on RoboCupil taas robotite maailmameistrid. See on kolmas kord järjest, kui ESA Roboti meeskond on toonud Portugali robootikamaailma noorima klassi kulla.

Lisaks on võistlustules üle kahekümne Portugali võistkonna, neist kuus õpilastele suunatud võistlusel ja viisteist juunioride võistlusel, mis koosneb alg- ja keskhariduse õpilastest (jagatuna ligikaudu vanusega). Sel aastal on osalejaid vanuses 8 aastat ja üle selle.

Alla 19-aastaste robotjalgpallis on Cenatexi kutsekool kolmel korral ka maailmameister ja alushariduse kategoorias paistab silma Torres Vedrasest pärit São Gonçalo koolikool, kes toob koju mitu auhinda.

Amarese rĂĽhma esinemisest 2012. aasta RoboCupil, mis toimus eelmisel nädalal Mexico Citys, teatati kooli eile ajakirjandusele saadetud avalduses, kus oli kirjas, et “õpilased võitsid kõik liigas mängitud võistlused”.

Ăśksikutel ĂĽritustel tutvustavad nad olĂĽmpiateemast inspireerituna ehitatud ja programmeeritud roboteid, sealhulgas võistluse maskoti koopiat, mis “meelitab fotograafe ja ĂĽrituse kĂĽlastajaid”, loetakse meediakanalites.

ESA robotimeeskond

Need robotid integreerivad andureid ja servomootoreid, mis on programmeeritud esitlustel õpilastega iseseisvalt suhtlema. Super-Team testis, RoboCup 2012 ajal käivitatud testis, tegid Amarese õpilased koostööd Macau (Hiina) ja Mehhiko õpilastega, olles oma robotid vaid 24 tunni jooksul uueks esitluseks ette valmistanud. Selle ürituse võitmiseks olid otsustavaks eelmises osalemises kogutud kogemused, ütlesid grupi eest vastutavad isikud.

Grupp, mis on võitnud 2010. aasta väljaande Singapuris ja 2011. aastal Türgis, koosneb peamiselt informaatika erialaste kursuste üliõpilastest (arvutiseadmete haldustehnik ja arvutisüsteemide programmeerimistehnik) ning kahest õpetajast.

Maailma suurimaks robootikasündmuseks peetud tänavuses väljaandes osales umbes 3000 osalejat, kes olid pärit enam kui 30 riigist. Üks regulaarne riiklik kohalolek võistlustel on robotjalgpalli riiklik meister Cambada, kuid kelle tänavust RoboCupi väljaannet pole selle veebisaidil avaldatud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes

Toimetuse märkus: Päises parandati kirjaviga, mille tõttu muutusid uudiste URL-id ja kommentaarid kadusid. Vabandame ebaõnnestumise eest …

Toimetuse märkus: Kirjaviga, kus 210 loetakse ja 2010 tuleks lugeda, on parandatud.