Student ID: kuidas töötab tasuta digitaalne õpilase ID

Tudengitunnistuse taotlus: seitse kĂĽsimust ja vastust isikutunnistuste kohta

Student ID rakendus on traditsioonilise õpilaspileti digitaalne versioon. Haridusministeerium (MEC) käivitas eelmisel esmaspäeval (25) rakenduse, mis on tasuta ja alla laaditav Androidi ja iPhone’i (iOS) telefonidesse. Valitsuse septembris välja antud ajutise meetme alusel asutatud dokument võimaldab kogu Brasiilia ĂĽliõpilastel saada poole hinnaga pileteid kinodesse, etendustesse, teatritesse ja muudele kultuuriĂĽritustele.

SEE TechTudo koostage seitsme küsimuse ja vastusega nimekiri, et selgitada õpilase peamisi kahtlusi üliõpilase isikutunnistuse suhtes. Seejärel saate aru, kuidas uus töötab, kellel on õigus dokumente välja anda ja õppida, kuidas nautida digitaalkaartide eeliseid.

Noorte ID? Reklaamvara laaditi 100 tuhat korda alla valitsuse programmidega petmisel

Ăśks kolmandast ĂĽliõpilastunnusest väljastatakse rakenduse kaudu – Foto: avalikustamine / MEC

Ăśliõpilastunnistus väljastatakse rakenduse kaudu – Foto: avalikustamine / MEC

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Digitaalkaartidele juurdepääsuks peavad õpilased olema regulaarselt registreeritud õppeasutuses ja nende teave peab olema ainulaadses ja riiklikus õpilaste andmebaasis Brasiilia haridussüsteemis (SEB).

Iga avaliku või eraharidusasutuse esindajad peavad saatma üliõpilasandmed Riiklikule Hariduse ja Uurimise Instituudile Anísio Teixeira (Inep), kes toidab SEB-d. Oluline on teavitada üliõpilase CPF-i, sünniaega, kursust, sisseastumist, sisseastumise aastat ja semestrit.

Andmebaasis juba registreeritud teabe abil saavad õpilased rakenduse alla laadida ja konto luua. QR-koodi lugedes kinnitatud õpilase ID annab teile poole hinnaga kultuurisündmuste sarja.

Kuidas registreerida? See on tasuta?

2/3 Student ID rakendust, mis on saadaval Androidi ja iPhone’i (iOS) telefonidele – Foto: Disclosure / MEC

Student ID rakendus on saadaval Android-telefonidele ja iPhone’idele (iOS) – Foto: avalikustamine / MEC

Selle probleemi saab tasuta luua rakenduse kaudu, mis on saadaval Android-telefonidele ja iPhone’ile (iOS). Pärast rakenduse allalaadimist App Store’ist või Google Play poest peavad ĂĽle 18-aastased õpilased piltide võrdlemiseks pildistama oma näo ja riikliku juhiloa (CNH) või ID-kaardi (RG). Valitsuse sõnul hoiab see samm ära pettused.

Alaealiste õpilaste puhul peavad seaduslikud eestkostjad rakenduse alla laadima ja võimaldama noortel juurdepääsu. Pärast seda saavad õpilased oma õpilastunnistuse alla laadida.

Kellel on õigus kaardile?

Üliõpilastunnistus kehtib põhihariduse (imiku-, põhi- ja keskkooli), tehnoloogia- ja kõrghariduse õpilastele, välja arvatud kraadiõppesse õppijatele Lato sensu ja rangelt sensu. Ülikoolieelsetele sisseastumiseksamitele, keelekursustele jms registreeritud üliõpilased ei saa hüvitisi.

Mis on selle eelised?

Üliõpilaspiletiga saavad üliõpilased üle kogu riigi maksta etenduste, kinode, teatrite, näituste ja muude kultuuriürituste eest poole hinnaga.

Kuidas ma tean, kas minu asutus on registreeritud?

3/3 Kontrollige, kas teie haridusasutus on teie andmed SEB-le ĂĽliõpilaspileti veebisaidil esitanud – Foto: Reproduction / MEC

Kontrollige, kas teie asutus on esitanud teie andmed SEB-le ĂĽliõpilaspileti veebisaidil – Foto: Reproduction / MEC

Ă•pilased saavad ID Estudantili veebisaidil (idestudantil.mec.gov.br) kontrollida, kas haridusasutus on SEB-le andmeid esitanud. Klõpsake lihtsalt nupul “Kontrollige, kas teie asutus on teie andmed saatnud” ja teatage osariik, linn ning kooli või kolledĹľi nimi. Kui pole registreeritud, peavad ĂĽliõpilased tasuma otsesed kättetoimetamiskulud õppeasutusse.

Jah. Pärast üliõpilastunnistuse väljastamist pääsete selle kasutamiseks lihtsalt rakendusele juurde. Interneti-ühendust pole vaja. Dokumendi kinnitamine toimub QR-koodi lugemisega, mis asub rakenduses õpilase foto all.

Kas see probleem on kohustuslik?

Mitte. Digitaalsete õpilaspiletite kasutamine on vabatahtlik. Selliste üksuste nagu National Student Union (UNE) ja Brasiilia Secondary Student Association (Ubes) välja antud dokumendid kehtivad jätkuvalt.

Kuidas sĂĽnnitunnistust veebis saada

Kuidas sĂĽnnitunnistust veebis saada