Tulevased Gmaili uudised

Sisse intervjuu CNetileGmaili tootejuht Todd Jackson paljastas mõned uudised, mida Google’i e-teenuse jaoks arendatakse.

Uued teemad, sealhulgas kohandatud teemad

Novembri viimasel kuul omandas Gmail uue funktsiooni, mis võimaldab kasutajatel valida veebimeili liidese jaoks 30 erineva teema vahel. Jacksoni sõnul meeldis rakendamine inimestele ja nad väljendasid uute teemade väljatöötamist, kuigi ta ei avaldanud, millal nende kättesaadavus peaks toimuma.

Kui temalt kĂĽsiti võimaluse kohta luua iGoogle’i jaoks hiljuti käivitatud teemaarendaja, rõhutas Jackson Gmaili liidese keerukust. „Gmaili struktuur on täielikult Javascriptis kirjutatud rakendus. See on jõhker erinevus. Teemadega tehtud detailide tase on sĂĽgav. “

Jackson, kes ei välistanud oma teemade loomise võimalust, lisas vaid, et funktsionaalsus võimaldaks kasutajatel muuta mis tahes Gmaili elementide värvi, sarnaselt praegu veebimeili sildisüsteemis olevate hüpikakendega.

HD-videovestlus

Gmaili kasutajad saavad oma kontaktidega konverentse paremini ette valmistada. Google’i tootehalduri sõnul pakub pistikprogrammi valik, tehnoloogia juurutamine, mida kogukond on palju arutanud, Flash-tehnoloogiale parimat kvaliteeti.

Jackson ütles, et selle pistikprogrammi uus versioon suudab pakkuda kvaliteetset videot, edendades samal ajal paremat ühendust inimeste vahel, saada kõrglahutusega graafikat 640 × 480 piksli kõrglahutusrežiimis.

Kontaktihaldur ĂĽhendab duplikaatkontaktid

Kas teil on Gmailis kontakte duplikaate? Integreeritud lahendus peaks vältima selle kordumist.

Jacksoni sõnul on Google probleemist teadlik ja töötab selle teabe kaasamiseks välja paranduse, mis aitab kasutajatel ja lihtsustab nende kontaktide loendit. Siinkohal on ainus viis sellest dubleerimisest vabanemiseks kombineerida teave käsitsi ja seejärel duplikaadikontaktid kustutada.

Manustatud failide kogu limiit võib suureneda

Kuigi 2007. aastal kehtestatud 20 MB suurune limiit on enamiku Gmaili kasutajate jaoks piisav, on sellel piirangul kõrvalmõju neile, kellele meeldib fotosid ja videoid sõpradega jagada, vähendades seeläbi tootekogemust.

“Me teame, et failid, mida inimesed vahetavad, muutuvad suuremaks. Nad tahavad faile jagada, neid pilve salvestada ega muretse selle pärast, milline arvuti neile juurde pääseb. Google soovib selle probleemi lahendada, ӟtles Jackson, kes võib vihjata kauaoodatud Gdrive’i käivitamisele.

Gdrive, mis on kogukonna ĂĽks oodatumaid kontsepttooteid, on midagi muud kui Google’i integreeritud lahendus, mis võimaldab failide salvestamist ja jagamist. Vaatamata loomise jälgedele ei ole ettevõte kunagi oma arengut täpsustanud ega andnud näpunäiteid.

Gmaili rakendus iPhone’ile on endiselt ebakindel

Paljud iPhone’i ja iPod Touchi kasutajad ootavad Gmaili rakendust, nagu ka Android- ja Java-telefonid. Jacksoni jaoks on ettevõttel potentsiaal arendada välja rakendus e-posti jaoks, kuid see tuleb teha ka Palmile ja BlackBerryle. “Iga platvormi jaoks on aega palju”.

3G-tehnoloogia laienemise ja HTML 5 standardi kasutuselevõtuga muutub Gmaili kasutamine mobiilibrauserites lihtsalt paremaks ja paremaks. “Kui saame veebis rakendada sama kasutuskogemust, mis teil on Gmaili kasutamisel brauseris, usume, et see on suurepärane kogemus,” lõpetas Google Manager.