Tulevikus võib teie kodune WiFi olla ka alarmsüsteem

Sissetungijate tuvastamiseks või selleks, et näha, kas keegi teatud seadmeid rikub, on võimalik kasutada WiFi-võrku. Tulemused pärinevad Suurbritannia Lancasteri ülikooli teadlaste rühmalt, kes usuvad, et nad on avastanud uue julgeolekukihi.

Näidetena tuuakse teadaanded: mõelge kriitilisele infrastruktuurile, näiteks elektrijaamale; ruumide jälgimiseks ja salvestuste tegemiseks on Internetiga ĂĽhendatud mitu turvakaamerat; keegi käis sellest kaamerast läbi – häiret ei olnud käivitatud, kuid turvapiire oli selgelt rikutud.

Kui leiutasid Briti insenerid, oleks võimalik öelda, et keegi kahjustas kaamerat selle traadita lainete eripärase mustri põhjustatud variatsioonide tõttu.

Mitme vastuvõtja kaudu on võimalik laineid analĂĽĂĽsida ja teha vahet isegi ilmalike või kurjade tegude vahel – mõistes vahet, kas keegi kaamera ees möödub või keegi kaameras ringi liigub.

„Suur osa IoT-süsteeme kasutab WiFi-ühendust ja paljud neist vajavad keerukaid turvasüsteeme. See tehnika annab meile uue võimaluse täiendava kaitsekihi sisseviimiseks meie sidesüsteemidesse, ”kommenteeris teadlane Utz Roedig.

Teades, et WiFi-võrgud on väga levinud, võib tulevikus olla nii, et teie koduinternet või teie ettevõttes olev võrk võib samal ajal toimida häiresüsteemina.