Tumblr soovib vaenu "karmistada" ja on kõrvaldanud enam kui 4 miljonit väljaannet - Interneti

Tumblr soovib vaenu "karmistada" ja on kõrvaldanud enam kui 4 miljonit väljaannet – Interneti

Tumblr soovib oma vihakõnes haarata ja teatada karmimate sammude saabumisest. Pärast peaaegu 1000 blogi keelustamist natsirühmitustelt ja valgete ülemvõimult, kes rikkusid selle poliitikat, kaotab platvorm nüüd kõik postitatud kirjed, mis pärinevad sihitud lehtedelt. Üldiselt väitis Tumblr, et kustutas vaid ühe nädala jooksul 4,47 miljonit väljaannet.

Tumblr teatas oma ametlikus avalduses, et tegevus viidi läbi pärast seda, kui mitmed kasutajad avaldasid oma meelt platvormi helidiskursuse olemasolu suhtes. Ettevõte teatas, et nad leidsid, et enamik kõnealuseid väljaandeid pärineb suletud ajaveebidest. Ehkki pärast lehe kustutamist kustutati algne väljaanne, on sisu endiselt elus, kuna teine ​​kasutaja avaldas selle uuesti.

Kuid ettevõte tunnistas, et mitte kõik viidatud väljaanded ei olnud ette nähtud natside või valgete ülipopulaarsete rühmituste reklaamimiseks. "Me ei taha vaigistada neid, kes pakuvad haridussisu või argumente vihakõne vastu," ütles ta oma avalduses.

Puudub maagiline lahendus, tehisintellekt ega algoritm, mis suudaksid vihakõnesid suurepäraselt tuvastada, teatas ettevõte. Tumblr täpsustas, et tõhusa lähenemise tagamiseks oli tegemist mitme spetsialistiga ühiste pingutustega, tuletades kasutajatele meelde, et see pakub lihtsat viisi platvormireeglite rikkumise juhtumitest teatamiseks.

Pidage meeles, et Tumblri lähenemine poleemilisema sisu modereerimisele on minevikus tekitanud teatavaid poleemikat. 2018. aasta detsembris otsustas platvorm keelata igat tüüpi pornograafilise sisuga materjalid, mis vähendas kasutajate arvu. Isegi pärast seda, kui Verizon müüs Automatticu platvormi ja isegi PornHub avaldas huvi selle ostmise vastu, jäi keeld alles.