Maket tablet Apple

"Tundmatu ettevõte" litsentsib ARM Cortex-A9 arhitektuuri ja lubab 2GHz kahetuumalist protsessorit

ARMi selle aasta viimase kvartali majandustulemuste keskel 9 kuni 5 Mac leidis uudise, et üks ettevõtte tehtud Cortex-A9 arhitektuurilitsentsidest oli suunatud ettevõtetele, kes ei soovinud end lepingus ametlikult avalikustada. Pooljuhtide tehase avalduse kohaselt rakendatakse litsentsi abil kiibi jaoks tehnoloogiat kahetuumaline 2 GHz, mis on kategooria ülaosas.

Tehke Apple'i tahvelarvuti

Kuulujutud viitavad sellele, et Apple võis ARM-iga selle lepingu lõpetada, et toota mõnele tulevasele tootele, tõenäoliselt tahvelarvutitele, oma riistvara. Kuid see sama arhitektuur on võimeline tootma protsessoreid ka kuus korda kiiremini kui Atomi liin (Intelilt), mille suurus on 60% väiksem, mis tähendab, et need võivad sobida tahvelarvutitest väiksemate vidinate jaoks.

Arvates, et Apple'il oli PA Semi teadmisi riistvara tootmiseks, võis selle ARM-i reklaami avalikkuse tellimusel tellida. Vaatamata spekulatsioonidele ettevõtte jagamise kohta kaheks osaks, mis keskenduvad nutitelefonide ja tahvelarvutite riistvara arendamisele, võisid Cortex-A9 litsentsi siiski viia läbi pooljuhtide ettevõtted, sealhulgas need, mis tarnivad praegu komponente Apple'ile, nagu see on Samsungi puhul.

Lisaks, ehkki sellel arhitektuuril põhinevad kiibid on Atomist kiiremad ja väiksemad, on neil sama termiline ümbris. See tähendab, et need ei vasta Apple'i praegustele energiatarbimise nõuetele.