TĂĽrgi president kiitis heaks vastuolulise Interneti-kontrolli seaduse
RAÄŚUNALNIK

TĂĽrgi president kiitis heaks vastuolulise Interneti-kontrolli seaduse

Türgi president Abdullah Gül võttis vastu vastuolulise seaduse, mis andis Interneti üle rangema kontrolli. Uue seaduse kohaselt on võimalik blokeerida juurdepääs Interneti-saitidele, mis avaldavad diskrimineerivat või inimeste eraelu ohustavat sisu. Seda ilma õigusemõistmise loata ja kinnitamata.

Opositsioon ja tuhanded türklased on viimastel päevadel protestinud seaduse võimaliku vastuvõtmise vastu, väites, et uus seadus seab kahtluse alla sõnavabaduse ja tasuta Interneti põhimõtte.

Reutersi andmetel võisid Türgi ametnikud vastu võtta seaduse, et püüda võidelda valitsuse vastu tehtud paljastuslaine vastu ja vältida sarnaste juhtumite tekkimist tulevikus. Plokid loob riiklik telekommunikatsiooni reguleeriv asutus.

Abdullah Gül garanteeris, et võtab vastu seadusi ainult seetõttu, et sai valitsuselt kinnituse, et muudatused tehakse kahes punktis, kus tal on probleeme. Türgi tegevjuht Recep Tayyip Erdogan tagas ka internetikasutajate vabaduse säilimise.

Poliitilises analüüsis kirjutas Reuters, et Türgi president võttis vastu ainult seadused, et püsida partei soovidega kooskõlas, mis avas talle ukse toetada teist ametiaega.

Kui Türgi püüab läheneda Euroopa Liidule, näeb Brüssel selles lepingus kõrvalekaldumist liikmesriikide rakendatavatest reeglitest.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi