Turvalised mobiiltelefonid sĂĽnnitasid juunis Odivelases ja Loures’is viis kuritegevuse simulatsiooni

Lusa avaldatud PSP Lissaboni metropolitaarkomando andmetel tuvastati olukord mõlema linna politseijaoskondades esitatud kaebuste kaudu. Need väited ilmnesid “pidevate valekaebuste jälitamise ja avastamise katsete” kontekstis.

“Kõik kaebused puudutavad väidetavaid mobiiltelefonivarguste stsenaariume, mis on kindlustatud ja on väga kõrge väärtusega, elades mõnikord ĂĽle 1000 euro,” selgitas PSP. Nende julgeolekujõudude sõnul võttis pärast eelnevat läbivaatust ja ennetamist politsei, kes on spetsialiseerunud kaebuste menetlemisele ja esmasele dekodeerimisele, kahtlustatava kannatanu poole eesmärgiga saada uusi andmeid.

Väidetava kuriteo, nimelt varguse avastamise käigus tuvastas PSP „oma tunnistustes mitmeid nõrkusi, abitust ja vastuolusid, pannes neid paratamatult tunnistama oma suhtluse valet”.

“Kumulatiivselt ja sellest tulenevalt astutakse samme, et kindlustusseltsid teavitada pettustest, kui need on käivitatud, ja proovida saada seadmete tegelikku asukohta,” selgitasid julgeolekujõud.

Viiest juunil tuvastatud kuriteo simuleeritud olukorrast märkis PSP, et ĂĽks kahtlustatavatest esitas Odivelase politseijaoskonnas toime pandud vargusest kaks valeteavet, “tuli varsti pärast teise saamist paljastada, tunnistades, et , kaotab see ainult seadme ”.

Võttes arvesse simuleeritud kuriteo tõendeid, on kahtlusalused süüdistatavad ja neile esitatakse isikutunnistuse ja elukoha tähtaeg, lisab ka PSP Lissaboni metropolitaarkomando.

Selle aasta algusest kuni eilseni on tuvastatud 70 vägivallakuritegude simuleeritud olukorda, mis moodustavad umbes 9% Odivelase ja Louresi omavalitsustes registreeritud vägivaldsetest ja rasketest kuritegudest.

Selle simulatsiooni pärast mures hoiatab PSP, et selline käitumine tõstatab kĂĽsimuse “kogu kogukonna ohutusest”.