Turvalisema Interneti päev: täna on pühendatud turvalisusele ja inimõigustele

Turvalisema Interneti päeva ehk turvalisema Interneti päeva tähistatakse igal aastal 5. veebruaril mitme programmiga, mille eesmärk on tõsta teadlikkust turvaküsimustest, pöörates suurt tähelepanu kõige haavatavamatele elanikkonnarühmadele, eriti lastele, aga ka eakatele .

Sel aastal on valitud teema “Online for Human Rights” ja ĂĽks suuremaid algatusi viiakse läbi Madeiral, Madeira rektoratooriumi ĂĽlikooli Funchalis avalikkusele avatud ĂĽritusel. Selles programmis on esitlusi ja arutelusid, aga ka teatridraama esitlus “ID, sinu bränd NET 2.0-l”.

Ürituse käigus antakse välja auhind „Digitaalne turvalisuse pitser“, mis kinnitab kooli või koolide rühma digitaalse turvalisuse suurendamise kontekstis, ja auhind „SeguraNet Challenge“, mis eristab alushariduse koole, kes vastavad kogu õppeaasta jooksul algatatud erinevatele väljakutsetele teemal, mis on seotud digitaalse kodakondsusega.

Centro Internet Segura avaldab ka konkursi “#jovemMaiseguronanet” võitja, mis kutsub noori üles looma originaalsed plakatid, mis hoiatavad vastutustundliku Interneti kasutamise eest.

Turvalisuse teemalisi arutelusid pikendatakse veebruari jooksul ning plaanis on ka sarja “Zig Zaga na Net” käivitamine. Raadio Online ZigZagis edastatakse digitaalse kodakondsuse teemaline 30 osa pikkune audiosisu projekt. See on uus tööriist, mille on koostanud FCT Interneti-keskus koostöös SeguraNet Center DGE-ga – haridusministeeriumi hariduse peadirektoraat, vastutustundliku Interneti-kasutamise ennetustegevuse raames.

DECO on ka liikumisega liitunud ja reklaamib koos Google’iga kampaania NET Viva e Segura teist väljaannet, mille eesmärk on aidata noortel veebis ohutumalt surfata. Tema keel on noortele väga lähedane ja käsitleb privaatsuskĂĽsimusi ning annab nõu ja soovitusi, kuidas nad saavad end kaitsta.

Järgmine Net Viva eSafe konverents toimub 7. veebruaril Portos.

Täna on turvalisema Interneti päev, kuid võrgus sirvimise ajal varitsevate riskide ja ohtude suhtes on endiselt palju teadmatust ja ükskõiksust. Kogu päeva jooksul on SAPO TEKil selles küsimuses mitu artiklit, sealhulgas Portugali käitumine, näpunäited veebiturvalisuse parandamiseks ja erinevad ekspertide aruanded. Jälgige kõiki Interneti-päeva artikleid, kuid see on siin ohutu.