Turvalisuse standardid on loodud USB-C-seadmete kaitsmiseks teiste nakatunud seadmete eest

Turvalisuse standardid on loodud USB-C-seadmete kaitsmiseks teiste nakatunud seadmete eest

USB-laadijad ja -seadmed on praktilisuse osas suurepärased. Mõlemat on lihtne kasutada ja peaaegu universaalne, kuid need eelised toovad endaga kaasa ka teatud turvariskid, nimelt nakatunud seadmetest pärit pahavara levik ja isikuandmete lekkimine, kui seade satub valedesse kätesse. Kuid on inimesi, kes soovivad sellist olukorda ära hoida. Selleks käivitas USB-rakendajate foorum, mis on valitsusväline organisatsioon, mis on loodud USB-tehnoloogia arendamise toetamiseks ja selle ärakasutamiseks, USB C-tüüpi autentimisprogrammi.

See programm kehtestab USB-C-seadmete ja laadijate krüptograafilise autentimise standardid. Praktikas tähendab see, et kõik seda tüüpi sisendiga seadmed saavad kinnitada masina autentsust, kes üritab teiega USB-C kaudu suhelda.

Seega on võimalik oma nutitelefon konfigureerida nii, et see toetaks ainult eelnevalt määratletud laadijate komplekti või sülearvutit, et suhelda näiteks ainult teatud kaubamärgi väliste ketastega.

Siinkohal on programm ainult soovitus, kuna rakendamine pole kohustuslik. Kuid USB-IF presidendi Jeff Ravencrafti sõnul näitab see algatus USB-C tehnoloogia turvanõuete tulevikku.