Turvarikkumine viis PSD aktivistide privaatsete andmete avalikustamiseni

Turvarikkumine viis PSD aktivistide privaatsete andmete avalikustamiseni

Internetis avaldati enam kui 7700 Lissaboni PSD linnaosa aktivisti isikuandmed, ütles täna Diário de Notícias. See teave sisaldub 2010. aasta valijate registris ja sisaldab sõjaväelaste, sealhulgas peaministri ja teiste parteijuhtide aadresse, e-kirju, tavatelefone ja mobiiltelefoninumbreid.

Teavet kinnitas Lusale Lissaboni ringkonna president Miguel Pinto Luz, kes tunnistas, et tegemist võib olla “peol oleva inimese või häkkerite hooletusega”. PSD on algatanud sisejuurdluse ja lubab menetleda välismaalaste vastu õiguslikke kaebusi.

DN PSD peasekretär JosĂ© Matos Rosa ĂĽtles, et oli olukorrast teadlik juba kolm nädalat ja tunnistas, et esitas kaebuse riiklikule andmekaitsekomisjonile. See ametnik on praegu arvutirĂĽnnakule vastu hakanud, kuid tunnistas, et see oli “partei sisedokument, mille dokumendijagamise veebisaidid liiga peatasid”.

Kuid see pole esimene kord, kui PSD langeb turvarikkumiste ja arvutirünnakute ohvriks. Novembris tagati LulzSec Portugalile juurdepääs kahe suurima riikliku partei ringkonna peakorteri andmebaasile PSD Setúbali ja PS Faro kaudu, levitades andmeid Pastebini kaudu.

PSD veebisait on olnud sama grupi rünnakute sihtmärgiks osana algatusest, mis on suunatud erinevatele organisatsioonidele, valitsuse veebisaitidele ja politseijõududele ning mida uurib riigiministeerium.

Detsembris oli antud juhul taas rünnaku sihtmärk PSD veebisait, mis oli suunatud Lissaboni linnaosa lehele, kus anonüümsel rühmal õnnestus luua hävitamine ära kasutada SQLInjectioni lubavat turvaauku.

Kuid seekord ei olnud väidetavat vastutust rünnakute või sõjaväelaste isikuandmete varguse eest kanalitel, mida need rühmad tavaliselt oma tegevuse edastamiseks kasutavad.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees