Tutvuge Chrome OS-is töötavate Linuxi rakendustega

Sel nädalal teatame selles blogis, et Chromebook saab käivitada levinud rakendusi Linuxi maailmast üle konteiner ja ei lähe kaua aega, kuni esimene test Internetis ilmub.

Kanal “Chrome Unboxed” loob uue kohta väga huvitava video Funktsioonid praegu saadaval ainult Pixelbookis. Võimalus käitada avatud lähtekoodiga maailmas tavalisi rakendusi, nagu GIMP, Inkscape ja isegi mängud, on veel testimise faasis, kuid lubab palju.

Ehkki enamikule teenustest, mida inimesed täna kasutavad (kodus vaatajatest rääkides), pääseb juurde lihtsa brauseri kaudu, on siiski teatud ülesandeid, kus eelistatakse opsüsteemi installitud rakenduste käitamist, nagu näiteks videotöötluse puhul.

Kõnealuses demovideos näete YouTuberit, mis näitab Inkscape’i läbi a konteinertundub, et läheb väga hästi, ilma lukustamata ja lämbumata, vähemalt selliste lihtsate toimingute tegemisel nagu:

Demonstratsioonis näeme isegi avatud lähtekoodiga mängu “Open Arena”, mis on täidetud, kuid väga madalal jõudlusel, mis on selge viide sellele, et 3D-graafika jaoks on vaja veel palju optimeerimist, kuid see ei muuda “demo” vähem muljetavaldavaks.

Igal kasutajal on oma eelistus ja tööviis, kuid ma olen väga rahul Chrome OS-i tööpõhimõttega, ühilduvusega Android-rakendustega ja võib-olla tulevikus veelgi suurema ühilduvusega “traditsiooniliste” Linuxi rakenduste jaoks, see võib olla minu süsteemimuster. Kes teab õigesti?

Seni on meil veel palju vaadata, seega hoidke Diolinuxil silma peal, et rohkem teada saada ja öelge, mida te sellest imelisest demonstratsioonist arvate.

Järgmine!