contador gratis Saltar al contenido

Tutvuge DOS-i ühilduvuskaardiga, Boot Camp'i "isaga"

Tutvuge DOS-i ühilduvuskaardiga, Boot Camp'i "isaga"

Enne Boot Camp'i jõudmist Intel Mac'i 2006. aastal oli Windowsi kasutatud Apple'i arvutite alternatiivse opsüsteemina, kuid pikka aega. Ma kujutan ette, et kõik, kes tunnevad Ma tooteid enam kui 15 aastat, võisid kuulda vähemtuntud DOS-ühilduvuskaardist, mida ettevõte müüs 1990ndate keskel.

Apple DOS-i ühilduvuskaart

Kui Apple'il oli segane tootesari, tekitas Windowsi ja DOS-i populaarsus ettevõtlussektoris vajaduse tunda mõlemat toona Macintoshis. Sealt tuli idee kasutada ülesande täitmiseks eksklusiivset kaarti, mis sisaldas põhimõtteliselt kogu arvutit, pingutatud äärmusesse, kuid kasutades selleks ühendatud toiteallikat, draivi ja arvuti välisseadmeid.

Esimene DOS-ühilduvuskaardi mudel, mis käivitati 1994. aastal, on mõeldud Macintosh Centris 610 ja Macintosh Quadra 610. See ei toeta heliväljundit, kuid sellel on Inteli 486SX protsessor (standardse aja jaoks kiire) sagedusel 25MHz ja DOS 6 eelinstalleeritud, hinnaga 400 dollarit.

Teine, 1995. aastal välja antud mudel sisaldas DOS 6.2.2 ning toetas heli ja Windows 3.1. See töötab juba koos PowerMac 6100 ja Macintosh Performance 6100, Intel486DX / 66 protsessoritega, jah, see võib töötada kuni Windows 98! Aja jooksul muutis ta toote nime ja litsentsis seda teistele ettevõtetele, nii et hind oli lähedal 700 dollarile.

Alates DOS-i abistamisest Windowsi failide haldamisel Mac-süsteemil kuni selle käivitamiseni sekundaarmonitoril, kuni Mac töötab primaarsel seadmel sama riistvara kaudu, teevad DOS-i ühilduvuskaardid tehtud tööd, kuid see aitab Apple'i toodete pakkumist veelgi killustatumaks muuta. Inteli üleminekuga (2005/2006) saab ta vähemalt Windowsi toe taastada funktsioonide abil, mis pole liiga keerulised (mitte ainult Boot Camp, vaid ka rakendus virtualiseerimine) võimaldab kasutajatel paremini töötada Microsofti süsteemidega professionaalsetel eesmärkidel või mängida muude ülesannete hulgas.

(TUAW kaudu)