Tutvuge Fedora Silverblue’iga

Fedora Silverblue on muutumatu töölauaoperatsioonisüsteem.

Idee on olla väga stabiilne ja usaldusväärne süsteem, mis sobib ideaalselt konteinerit kasutavatele arendajatele ja kasutajatele.

Esmapilgul võib Fedora Silverblue välja näha Fedora Workstation, sĂĽsteemi “standardversioon”, kuid see töötab väga erinevalt.

Kuna neid ei saa muuta, on kõik sama versiooni installid täpselt identsed ja süsteem ei muutu kasutamisel, säilitades palju stabiilsema süsteemi ja vähem vigu.

Seetõttu saab Fedora Silverblue suurepäraseks valikuks konteinerirakenduste hoidmiseks ja konteineripõhise tarkvara arendamiseks, eraldades selle opsüsteemist, suurendades süsteemi töökindlust.

Teine eelis on süsteemi värskendamise protsess, mis muudab protseduuri kiiremaks ja uue versiooni kasutamiseks on vaja ainult taaskäivitamist, lisaks sellele, et saate eelmise versiooni juurde probleemideta naasta.

Selleks kasutab sĂĽsteem rpm-ostree, mis on Ostree projekti ja RPM paketihalduri hĂĽbriid.

Ostree on projekt, mis kasutab süsteemi värskendamiseks sarnast mudelit gitist, seega pole korruptsiooni, sest kui värskendusprotsess ebaõnnestub, ei uuenda see operatsioonisüsteemi.

Programmi installimiseks on kaks soovitatud viisi: Flatpak ja Toolbox.

Oleme rääkinud paar korda siin Flatpakis on see tarkvara pakendivorming, kus rakendused töötavad läbi liivakasti, hoides neid teistest süsteemidest eraldatuna.

Tööriistakast on Fedora Silverblue tööriist konteinerite loomiseks ning sellele rakenduste ja tööriistade installimiseks, ideaalne arendajatele.

Tööriistakasti üheks eeliseks on võimalus proovida, mida soovite, ja kui midagi valesti läheb, võite tööriistakasti kustutada, mõjutamata põhisüsteemis midagi.

Kas sa juba tead Fedora Silverblue? Mida arvate sellest kontseptsioonist? Jäta kommentaar!

Kui teil on tehnoloogia kohta küsimusi või soovite oma teadmisi kogukonnaga jagada, Diolinux Plus see on selleks ideaalne ruum.

Tule ja saa osa meie kogukonnast!

Järgmine!


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.