contador gratis Skip to content

Tutvuge Fedora Silverblue’iga

Tutvuge Fedora Silverblue'iga

Fedora Silverblue on muutumatu töölauaoperatsioonisĂŒsteem. Idee on olla vĂ€ga stabiilne ja usaldusvÀÀrne sĂŒsteem, mis sobib ideaalselt konteinerit kasutavatele arendajatele ja kasutajatele.

Esmapilgul vĂ”ib Fedora Silverblue vĂ€lja nĂ€ha Fedora Workstation, sĂŒsteemi “standardversioon”, kuid see töötab vĂ€ga erinevalt. Kuna neid ei saa muuta, on kĂ”ik sama versiooni installid tĂ€pselt identsed ja sĂŒsteem ei muutu kasutamisel, sĂ€ilitades palju stabiilsema sĂŒsteemi ja vĂ€hem vigu.

SeetĂ”ttu saab Fedora Silverblue suurepĂ€raseks valikuks konteinerirakenduste hoidmiseks ja konteineripĂ”hise tarkvara arendamiseks, eraldades selle opsĂŒsteemist, suurendades sĂŒsteemi töökindlust.

Teine eelis on sĂŒsteemi vĂ€rskendamise protsess, mis muudab protseduuri kiiremaks ja uue versiooni kasutamiseks on vaja ainult taaskĂ€ivitamist, lisaks sellele, et saate eelmise versiooni juurde probleemideta naasta. Selleks kasutab sĂŒsteem rpm-ostree, mis on Ostree projekti ja RPM paketihalduri hĂŒbriid.

Ostree on projekt, mis kasutab sĂŒsteemi vĂ€rskendamiseks sarnast mudelit gitist, seega pole korruptsiooni, sest kui vĂ€rskendusprotsess ebaĂ”nnestub, ei uuenda see operatsioonisĂŒsteemi.

Programmi installimiseks on kaks soovitatud viisi: Flatpak ja Toolbox. Oleme rÀÀkinud paar korda siin Flatpakis on see tarkvara pakendivorming, kus rakendused töötavad lĂ€bi liivakasti, hoides neid teistest sĂŒsteemidest eraldatuna.

Tööriistakast on Fedora Silverblue tööriist konteinerite loomiseks ning sellele rakenduste ja tööriistade installimiseks, ideaalne arendajatele. Tööriistakasti ĂŒheks eeliseks on vĂ”imalus proovida, mida soovite, ja kui midagi valesti lĂ€heb, vĂ”ite tööriistakasti kustutada, mĂ”jutamata pĂ”hisĂŒsteemis midagi.

Kas sa juba tead Fedora Silverblue? Mida arvate sellest kontseptsioonist? JĂ€ta kommentaar!

Kui teil on tehnoloogia kohta kĂŒsimusi vĂ”i soovite oma teadmisi kogukonnaga jagada, Diolinux Plus see on selleks ideaalne ruum. Tule ja saa osa meie kogukonnast!

JĂ€rgmine!


Kas olete nÀinud viga vÔi soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.