Tutvuge Gmaili uue funktsiooniga Google Buzz

Tutvuge Gmaili uue funktsiooniga Google Buzz

Kas soovite teada, mida teevad teie sõbrad YouTube'is, Picasas, Flickris ja Twitteris, kuid kas te ei pea omama juurdepääsu kõigile teenustele ja suhtlusvõrgustikele eraldi?

Selle probleemi lahendamiseks on Google just käivitanud Google Buzz. Gmaili uus funktsioon võimaldab teenuse kasutajatel jälgida sõprade värskendusi otse Internetis Postkast Gmaili kaudu.

Töötades teabekeskusena, mis pärineb teistest Google'i teenustest ja mitmetest suhtlusvõrgustikest, võimaldab Buzz kasutajatel olla kursis kogu uue teabega, mida sõbrad avaldavad. See teave muutub uute fotode lisamisega Picasasse või Flickrisse, YouTube'is uute videote või Twitteri värskenduste kaudu. Kõik kuvatakse Gmailis.

Kui arvate, et teie e-posti aadress on üle ujutatud värskendustega, mis teid ei huvita, eksite. Funktsionaalsus võimaldab teil jälgida ainult seda, mis on tõeliselt huvitav. Lisaks sellele, et saate värskendusi vastu võtta ainult nendelt sõpradelt, keda soovite jälgida, saate valida, milliseid vestlusi soovite jätkata ja millised väljaspool teie kasti.

Lisaks tohutule hulgale teabele muude teenuste kohta on Buzz ühesuunaline tänav. Sealt edasi ei saa te näiteks Twitterisse sõnumeid saata. Kuid koos API vabastamisega on väga tõenäoline, et varsti saavad need ja muud funktsioonid, mida praegu pole, Buzzi osa.

Kui kujutate ette, et ainult Buzzi toimiva välisteabe põhjal, eksite. See võimaldab teil jagada sõpradega teksti, linke ja fotosid otse Gmaili kaudu. Seega saavad nad lisaks teie poolt jagatud teabele eeliseid ka jagatud sisu hindamisele ning neile kommentaare postitada või e-postiga saata. Kogu see teave on grupeeritud vestlusteks, saadaval Gmaili postkastides ja tähistatud värviliste õhupallidega.

Teie mobiilis on Google Buzz enamat kui väikese ekraaniga versioon. Mobiilsed seadmed lisavad asukoha jagamisel olulist komponenti. Geograafilise asukohaga tähistatud postitused annavad suurema konteksti mõõtme. Teadmine, kus see inimene asub, kui nad midagi jagavad, võib olla väga mõttekas. Ja kui neid koos vaadata, saab konkreetsest kohast kirjutades maalida selle koha selgema pildi. Lisateave Buzzi kasutamise kohta mobiilis Leiad siit.

Google Buzz, mille lõi Jaiku meeskond (ettevõte, mille Google ostis 2007. aasta lõpus), on järk-järgult saadaval kõigile Gmaili kasutajatele. Minu arvates on teenuses saadaval suured varad ja Buzzi edu saavutamine, mis õiglane, Näitab comScore andmetel 176 miljonit kordumatut külastajat kuus.

Buzzi tuge pakutakse ametlik Gmaili foorum. Kui teil on vaja, aitan teid seal.

Ja kui nad ütlevad, et pilt on väärt tuhat sõna, siis allpool on mõned sõprade pakutavad ekraanipildid Newton Mota.