Tutvuge lihtsalt kasutatava Vim Kakounega

Vim on klassikaline versioon Linuxi maailmast, väga võimas tekstiredaktor, mida kasutavad paljud inimesed kogu maailmas, kuid kuigi see on väga hea, pole see ainus võimalus. Eirates Emacsit, Nanot ja paljusid teisi, samuti väga populaarseid, kohtute täna kõige huvitavama Kakounega.

Kakoune on Vimist inspireeritud tekstiredaktor, millel on sarnased käsud ja mida on intuitiivsem kasutada. Sellel on interaktiivne abisĂĽsteem xclip, mis põhineb Microsoft Office’i kuulsal Clippyl ja muudel rakendustel.

Kakoune on kõigi Linuxi distributsioonide hoidlas ja teistes süsteemides: FreeBSD, OpenBSD, macOS, Windows ja palju muud. Nii et selle installimiseks pole saladus, käivitage süsteemipaketi halduri käsk install. Näited Debiani, Ubuntu ja Minti kohta:

sudo apt install kakoune

Kasutage

Nagu eespool mainitud, on Kakoune käsk Vimi käsuga sarnane. Faili avamiseks või loomiseks käivitage lihtsalt käsk kak fail. Sellel on sisestusrežiim (kirjutamise alustamiseks vajutage klahvi i) ning väljumiseks ja salvestamise režiimist (vajutage ESC ja seejärel: wq). Kui soovite lihtsalt salvestada [ESC] : meie, kui soovite minna ilma salvestamata [ESC] : q!

Konfiguratsioon

Kakounest abi saamiseks sisestage lihtsalt suurtähtedega täht „q” või „Q”. Clippy avaneb, et anda teile mõned näpunäited, vaadake allolevat pilti:

Hankige abi Clippylt

Kakoune

Vajutades teksti sisestamiseks i:

Vajutades mind teksti sisestamiseks

Vajutasin ESC ja kirjutasin siis: wq

Pange tähele, et peale Clippy on nüüd valge riba, mis juhendab mind, milliseid käske kasutada. Samuti saan vajutada TAB-klahvi ja Kakoune navigeerib nendes valikutes ja kirjutab mulle käske, nagu on näidatud alloleval pildil.

Vajutasin ESC ja kirjutasin siis: wq

Vajutades tabulaatorit ja sirvides valikuid:

Vajutades tabulaatorit ja sirvides valikuid:

Kakoune kohandamine

Võite nummerdada ridu, muuta värviteemasid ja paljude muude kujundite hulgas. Kui vajutate ESC ‘:’ (koolon), märkige, et see juhatab teid juba käsuni.

Kakoune

Kui soovite rida nummerdada, on käsk järgmine: alustage käskude tippimist ja muutke selle hõlbustamiseks TAB-i:

add-highlighter global/ number_lines
Kakoune

Värviteema muutmiseks toimige järgmiselt.

colorscheme [tema_que_vocĂŞ_deseja]
Kakoune

Ja palju muid käske, mida näete ise rippmenüüs. Kuid kui sulgete Kakoune, kaob see säte, kuid saate selle muudatuse muuta püsivaks, luues kasutaja juurus kataloogis .config kataloogi nimega kak, vt käsku:

mkdir -p ~/.config/kak

Ja seejärel looge fail nimega kakrc ja pange samad käsud, mida kasutasite failis, näiteks:

kak .config/kak/kakrc

SisestusreĹľiimi sisenemiseks ja selle sisu kleepimiseks vajutage i, eeldades, et soovite seda teemat:

add-highlighter global/ number_lines
colorscheme [tema_que_vocĂŞ_escolheu]

Ärge unustage enne lahkumist säästa [ESC]: wq või [ESC]: kirjuta-peata nagu soovitas Kakoune.

Okei, nĂĽĂĽd lihtsalt avage Kakoune ja seaded ei kao. Kakoune juurkataloogide kataloog on / usr / share / kak /, see sisaldab .kak-faili, mis on erinevate programmeerimiskeelte sĂĽntaks ning teiste failide ja kataloogide hulgas, mida on hea analĂĽĂĽsida.

Ja rääkides headest ideedest, vaadake kindlasti ametlikku Kakoune wiki aadressil: https://github.com/mawww/kakoune/wiki, kus on mõned väga lahedad näpunäited. Kui soovite kasutada kakrc-d koos mõne koosseisus oleva konfiguratsiooniga, kopeerige see aadress.

Märkate sarnasusi Vimiga, kui soovite saada Vim’i näpunäiteid, mis teie Kakoune jaoks sobivad, klõpsake sellel lingil: 7 näpunäidet VIM-i kasutamiseks PRO-na.

Kakoune ametlik veebisait: http://kakoune.org/

Selle artikli on kaasautor Marcos, Terminal Rootist.

Kallistama!