Tutvuge Linux Mint 19 “Tara” kuumade uudistega

NĂĽĂĽd see Ubuntu 18.04 LTS on välja antud see on lihtsalt aja kĂĽsimus, et ka tema kuulsamad tuletised saaksid käivituda, näiteks Põhiline operatsioonisĂĽsteem See on Linux Mint. Rääkides “Mint” -st, arendajad avaldasid täna sĂĽsteemis märkuse koos pealkirjade ja rakendustega, mis on tehtud aprillis: vaadake:

Linux Mint arendaja avaldas samal aprillil 2018 märkuse projekti edusammude kohta artikkel tänu projekti sponsoritele ja arendajatele.

Linux Mint’i meeskonna sõnul on Debian Stretchi hoidlate ja pakettide LMDE ĂĽhilduvaks muutmiseks tehtud palju tööd ning alates Ubuntu 18.04 LTS-ist kuni Linux Mintini näib raporti kohaselt kõik toimivat ootuspäraselt. Arendajad olid optimistlikud, kommenteerides, et Linux Mint 19 võib olla stabiilsem versioon kui 18.x, mida paljud, sealhulgas ka mina, pidasime töölauaks kasutamiseks väga stabiilseks levitamiseks.

Meeskond on üritanud HiDPI täieliku ühilduvuse huvides tuua sisse uue Mint-teema, samuti GTK 3.22 toetamiseks mõeldud süsteemiparandused, mis on vanad, kuid väga stabiilsed. Rahapaja teema muutub, nüüd Mint-Y teema, mis töötati välja 18.x tsüklil ja alternatiivina saab standardiks.

Arendajad mainisid, et töötasid uue Linux Mint-i teema variatsioonide kallal, näiteks praeguse versiooni Mint-X jaoks.

Teine tähelepanu pälvinud punkt on rakenduskeskus, mis on sai hiljuti visuaalse muudatuse ja on endiselt paranemas.

Uue Linux Mintiga on kaasas Cinnamon 3.8, mida pole ühe vea tõttu veel välja antud, kuid mis parandatakse ja võib-olla avaldatakse sel nädalavahetusel kõigi distrode ja projektide jaoks, mida ta kavatseb kasutada, välja arvatud Linux Mint ise.

Selles väljaandes, nagu teatatud, meil pole enam Mint versioonis KDE Plasma versiooni, on kokku ainult neli versiooni: Linux Mint Cinnamon, Linux Mint MATE, Linux Mint XFCE ja Linux Mint Debian Edition (LMDE) koos ainult Cinnamon liidesega, kõigil neist on erinevalt Ubuntu 32 ja 64 bitised versioonid kes otsustas selle arhitektuuri toetamise lõpetada.

Lisaks dokumentatsiooni täiustamisele pöörab tähelepanu ka Mint-tööriist, eriti värskendussüsteem ja tervitusekraan.

Arendajad selgitasid ka Ubuntu baasi osas mõningaid kahtlusi, kommenteerides paketti “ubuntu-report”, kasutatakse Canonicalile riist- ja tarkvarateabe saatmiseksLinux Mint teeb selgeks, et ta ei kavatse seda funktsionaalsust oma süsteemis säilitada, kuid kodukrüptimisfunktsioon, mida Ubuntu ja Mint tahtsid säilitada.

Väljalaskekuupäeva osas pole meil endiselt täpset päeva, kuid arendajad kommenteerisid, et Linux Mint’i versiooni 19 beetaversioon ilmub mais ja kaks või kolm nädalat pärast beetaversiooni on lõplikust versioonist väljas.

Jääb vaid oodata.

Sulle ĂĽtlema! Mida ootate Linux Mint uue versiooni? Kas teile meeldis, kuidas seda projekti ellu viidi?

Jälgige ajaveebi uudiseid, et olla kursis uudistega kuni järgmise korrani!