Twitter ja Facebook “klõpsavad” Donald Trumpi jagatud manipuleeritud videol

USA presidendivalimisteks valmistudes otsustas Twitter kuulutada manipuleeritud sisu vastu sõja. 5. märtsil on kõigil sellist tüüpi pilti või videot sisaldavatel säutsudel avalikkuse hoiatamiseks ja valeteabe leviku tõkestamiseks hoiatus. Donald Trumpi konto jagatud videost sai esimene publikatsioon, mis võitis manipuleeritud sisumärgi.

Algselt jagas seda väljaannet Valge Maja suhtlusvõrgustike direktor Dan Scavino ja hiljem säutsus Ameerika president. Videol on Joe Bideni kõne montaaž. Sisu redigeeriti nii, et endine asepresident ja praegune demokraatide presidendikandidaat toetasid tahtmatult Donald Trumpi tagasivalimist.

Dan Scavino ja seejärel Donald Trumpi jagatud tweet “data-title =” Dan Scavino ja seejärel Donald Trumpi jagatud tweet – Twitter ja Facebook “pingutavad haaret” Donald Trumpi jagatud manipuleeritud videol – SAPO Tech ”> Säutsu jagas Dan Scavino ja hiljem Donald Trump

Kuigi sotsiaalvõrgustikud tuvastavad videod manipuleeritava sisuna, ei ilmu silt otse videot jagavate inimeste profiilidel, vaid ainult neid jälgivate kasutajate ajaskaalal. Twitteri pressiesindaja Katie Rosborough selgitas ajalehele The Washington Post rääkides, et ettevõte töötab välja probleemile lahenduse.

Seejärel otsustas Facebook tegutseda ja tuvastas Donald Trumpi jagatud väljaande “osaliselt valeinformatsioonina”. Ettevõtte postitatud teated viitavad Lead Stories’i veebisaidil asuva sõltumatu faktikontrollirĂĽhma selgitusele.

Donald Trumpi postitus Facebookis “data-title =” Donald Trumpi postitus Facebookis – Twitter ja Facebook “pingutavad ĂĽmbrikku” Donald Trumpi jagatud manipuleeritud videol – SAPO Tech ”> Donald Trump postitas Facebooki

Kuid Joe Bideni valimiskampaania eest vastutajate jaoks ei olnud Facebooki jõudlus piisavalt kiire. Veel enne, kui suhtlusvõrgustik tuvastas selle potentsiaalselt valeteavetena, oli videol juba 1 miljon vaatamist. “[O Facebook] see on seotud ainult rahaga ja seetõttu olla valmis olema ĂĽks tõhusamaid viise valede levitamiseks, ӟtles rahvusvahelise ajakirjanduse demokraatide kandidaatide kampaaniajuht Greg Schultz.