Twitter kommenteeris hiljutisi muudatusi API-s … kuid ei lahendanud midagi

Hetk: pärast vastuolulist välisteadet, vabandust, mis osutus võrgu kahele põhitellijale ainult viivituseks ja halvemaks, vastuoluline muudatus API-s Indoneesia lõpuks jõustus. Sellega tappis lind sisuliselt tuntud rakenduste nagu Tweetbot ja Twitterrific funktsionaalsuse, mis muidugi tekitas mõnes tema kasutajates ülestõuse.

Kogukonna jahutamiseks (proovimiseks) postitas Twitter oma ametlikku ajaveebi teksti, millele kirjutas alla ettevõtte andmelahenduste vanemdirektor Rob Johnson, rääkige selles kĂĽsimuses veidi ausamalt. Probleem on … noh, nad ei muuda oma meelt, ah.

Johnson selgitab, et idee on pakkuda rakenduses ja ametlikul veebisaidil parimat Twitteri kogemust:

Leiame, et parim Twitteri kogemus, mida täna pakkuda saame, on meie iOS- ja Android-rakendustes, samuti twitter.com-is laua- ja mobiilseadmetes. Oleme seda pikka aega uskunud – oleme aastaid keskendunud oma rakendustele ja veebisaitidele parima kogemuse pakkumisele. Uute funktsioonide ja konfiguratsiooni täiustuste hulka (millest paljud on võimalikud ainult Twitteri rakenduses endas) on:

  • Parem korraldus säutsud käitumise vähendamiseks trollid;
  • Agressiivsem kontroll meie suuniste ĂĽle otseĂĽlekannete ajal;
  • Kiirem viis nende leidmiseks säutsud ja asjakohased videod;
  • Järjepidev sirvimine ja kaasamine loevad säutsudes reaalajas;
  • Kontroll oma andmete ĂĽle;
  • Parem juurdepääsetavuse tugi;
  • Kontroll märguannete ja DM-ide ĂĽle.

Hiljem selgitas tegevjuht, et nendele täiustustele keskendumiseks oli vaja teha otsus eemaldada arendajatele mõeldud tööriistade tugi, mis võimaldaks kolmanda osapoole klientidel toimida. Ta lisas, et võrk tänab arendajaid, kes selle rakenduse aastate jooksul ehitasid ja et kasutajad saavad rakendust endiselt kasutada minimaalsete muudatustega (ma ei ĂĽtleks, et teadete kaotamine ja juurdepääs DM-idele on “minimaalne muutus”, kuid kes on mina rääkima).

Johnson teatas ka, et professionaalide või edasijõudnud kasutajate jaoks, kes vajavad Twitteri haldamisel ja kasutamisel spetsiaalseid tööriistu, jätkab võrk investeerimist ainult töölauaarvuti kliendisse TweetDeck, millel on mõned funktsioonid, millest muud rakendused puuduvad – kuid mitte ĂĽhtegi. mobiilseadmetele ja pole mõnele kasutajale meeldiv.

Selle jaoks avalikustati Twitteri ajaveebis avalikult postitatud teksti sisu, kuid võrgu töötajatele sisekirjaga, mille hankis TechCrunch, Läks Johnson muutuste põhjustel edasi, tuues välja ettevõtte majandusliku ebastabiilsuse ja jõupingutused, mida ei tasuks jätkata. Täidesaatva riigina:

NĂĽĂĽd on aeg teha karm otsus selle pärand-API toetuse tĂĽhistamiseks – teades, et sellel rakendusel on mitu aspekti [de terceiros] selle tagajärjel väheneb. Praegu seisavad silmitsi tehnilised piirangud ja äritellimused, mida me ei saa eirata. API jaoks Kasutaja voog ja Saidi voogesitus nende klientide ressursside funktsioneerimise võimaldamine on olnud beetaversioonis juba ĂĽle ĂĽheksa aasta ja see on ĂĽles ehitatud tehnoloogiale, mida me enam ei toeta. Me ei muutnud reegleid ega otsustanud kolmandate osapoolte kliente “tappa”, kuid tapsime operatiivvajaduste tõttu mõned vanad API-d, mis võimaldasid mõnel kliendil toimida. Ja see pole meie jaoks reaalne valik investeerida selle API asendamiseks uue teenuse loomisse, mida kasutab vähem kui 1% Twitteri arendajatest.

Samuti mainib ta, et linnuvõrgustiku algusest peale on ĂĽldine stiimul olnud arendajatele alati selliste lahenduste loomine, mis ei jäljendaks Twitteri keskset kogemust, vaid põhinevad pigem nende kogemuste laiendamisel ja rikastamisel – see tähendab, et põhimõtteliselt “me hoiatame” Johnson teatas veelgi, et ettevõte jätkab kuvar räsimärgend #BreakingMyTwitter, kasutavad kasutajad, kes on muutustest vastumeelsed, et mõista inimeste rahulolematust ja pakkuda neile parimat alternatiivi.

Selles vestluses ei toonud Johnson ja Twitter välja ĂĽht API muutmise põhilist põhjust, nimelt võrgu ametlikes kanalites kuvatavate reklaamide genereeritud raha. Nagu teada, ei esita kolmandate osapoolte kliendid reklaame ega säutsud reklaamida ja järgida struktuuri ranges kronoloogilises järjekorras, mis Bird Network’i nii kuulsaks tegi, et see ei ole enam jätkusuutlik mudel ettevõtete jaoks, kellel läheb nii rahaliselt halvasti – siis oleks tore, et vähemalt nad oleksid selle suhtes ausad.

Arendaja Dave Verwer ĂĽtles selle kohta Twitteris midagi huvitavat, vastuseks Panici asutajale Cabel Sasserile:

Silt: Tõsine kĂĽsimus. On selge, miks Twitter ei soovi kolmandate osapoolte abonente … ja see on õiglane! Aga miks nad seda lihtsalt ei ĂĽtle? “Me peame raha teenima” on väga lihtne, kuid nad teevad kõik, mis võimalik, et seda öelda. Kindlasti ei häiriks see fraas investoreid ja (mõned) kasutajad (võib-olla), kui nad kaastunnet tunneksid, kas oleks?

Verwer: Veelgi parem, nad saavad laiendada API-d nende kaasamiseks säutsud oma näitustel poliitikat edendada ja institutsionaliseerida. Ma tean välimust säutsud millal, kus ja kellele neid näidatakse, on edutamise saamine palju keerulisem, mis seletab, miks seda ei tehta.

Praegu jätkuvad asjad nii, nagu on teada antud. See on kurb, sest – privaatselt öeldes – Twitter on minu lemmik suhtlusvõrgustik ja mulle ei meeldi ette kujutada maailma, kus teda jätavad koid, nagu Orkut, valede otsuste tõttu. Vaatame, kuhu see kõik läheb …