Twitter kuulutas manipuleeritud sisule sõja ja teatas uute reeglite saabumisest

USA presidendivalimisteks valmistudes otsustas Twitter kuulutada manipuleeritud sisu vastu “sõja”. 5. märtsil jõustus uus poliitika, mis keelab võltsitud piltide ja videote jagamise eesmärgiga petta kasutajaid ja neid kahjustada. Kõigil seda tĂĽĂĽpi sisu sisaldavatel säutsudel on ka hoiatus avalikkuse hoiatamiseks ja valeteabe leviku tõkestamiseks.

Jack Dorsey juhitav ettevõte peab manipuleeritud sisuks sisu, mida on „sisuliselt muudetud” viisil, mis „muudab oluliselt kompositsiooni, järjestust, ajastust või kaadrit”, kuhu on lisatud või eemaldatud visuaalset või kuuldavat teavet või mis on loodud või loodud. simuleeritud kellegi esindamiseks. Sellesse kategooriasse kuuluvad lisaks täiustatud sügavatele võltsingutele ka vähem keerukad videod.

Uue poliitika kohaselt hinnatakse ka Twitteri konteksti ennast, sealhulgas manipuleeritud sisuga kaasnevat teksti ja seda postitavate või jagavate inimeste profiili. Platvormi kasutajatele kahju tekitavad väljaanded eemaldatakse. Suhtlusvõrgustikud näitavad, et näiteks üksikisikute või rühmade turvalisust ja privaatsust ähvardavad ohud on põhjust säutsude kustutamiseks. Manipuleeritud sisu leviku vältimiseks vähendab platvorm ka kõnealuste säutsude nähtavust, kuvades teistele kasutajatele hoiatuse enne, kui nad seda jagavad.

Otsus sĂĽndis pärast seda, kui Twitter kogus eelmise aasta novembris oma kasutajatelt tagasisidet ja pidas ekspertidega nõu, milline oleks parim lähenemisviis. Ligikaudu 90% saadud 6500 ettepanekust näitab, et nad toetavad otsust seda tĂĽĂĽpi sisu välja jätta, kui see põhjustab mingisugust kahju. Lisaks leidis 70% arvamust avaldanud kasutajatest, et manipuleeritud sisu vastu võtmata jätmine on “vastuvõetamatu”.