Twitter lõpetab SMS-iga piiksutamise võimaluse ja eemaldab miljonid passiivsed kontod – Interneti

Kui mäletate veel Twitteri alguspäevi, võiksite meeles pidada võimalust säutsuda või isegi SMS-i abil kontot luua. Twitter on nüüd ametlikult teatanud, et on enamiku kasutajate jaoks funktsioonid keelanud. Lisaks on mikroblogimisvõrgud kõrvaldanud miljonid SMS-i abil loodud passiivsed kontod.

Jack Dorsey juhitud ettevõte juhib tähelepanu, et kui välja arvata mõned riigid, on muutus isegi kindel. Probleemiks on paljude turvaaukude ilmnemine. Pidage meeles, et pärast tegevjuhi konto häkkimist keelasid sotsiaalvõrgustikud 2019. aasta septembris ajutiselt funktsionaalsuse. Twitter osutab siiski, et jätkab SMS-ide kasutamist kontode autentimiseks.

Ehkki enamik kasutajaid eelistab kasutada Twitteri rakendust või pääseb otse juurde sotsiaalvõrgustikele, on SMS-i funktsionaalsusel siiski teatav tähtsus, näiteks riikides, kus Interneti-juurdepääs pole nii lihtne.

Erinevad ettevõtted kasutavad SMS-i kaudu SMS-teavitust ka tarbijate hoiatamiseks uute toodete või teenuste saabumise eest. Ettevõtetele soovitab Twitter minna platvormi toetatud moodsama teatevormi juurde.

Kui eemaldatakse miljonid SMS-i abil loodud passiivsed kontod, on tõenäoline, et mõned populaarsemad kasutajad vähendavad jälgijate arvu kuni 10%. Ilmselt alustas ettevõte konto kustutamise protsessi 16. aprillil. Mashable'i veebisaidil avalduses osutas Twitteri pressiesindaja, et passiivsete kontode eemaldamine oli seotud turvalisuse kaalutlustega, kuna kompromisside oht oli väga suur.