IGRE

Twitter paljastas arendajatele uued reeglid

Uued reeglid, mille Twitter rakendab rakenduse arendajatele, kes soovivad seda teenust kasutada, on teada. Rakendamist alustatakse eeldatavasti lähinädalatel.

Rohkem kontrolli rakenduste kasutamise üle, iga rakenduse kasutajate arvu mõõtmine ja uued autentimisreeglid programmeerijatele on uute juhiste põhiteljed, mida ettevõtted rakendavad oma programmeerimisliideses (API).

Oma arendajatele mõeldud ajaveebis avaldatud dokumendis ütles tootejuht Michael Sippey, et Twitter kavatseb oma äri ratsionaliseerida, seades piirangud ennekõike oma teenustega seotud rakenduste arvule, samuti nende rakenduste kasutajate arvule, mis vastavalt ettevõtted, ületades juba miljoneid registreeritud taotlusi.

Konkreetseteks sammudeks tõlgitud uued reeglid nõuavad kõigepealt, et iga programmeerija, kes kasutab oma API-sid, peab end oma vastavatel platvormidel autentima. Ettevõte väidab, et sel viisil on võimalik “takistada API pahatahtlikku kasutamist ja mõista, mis tĂĽĂĽpi rakendused teenust kasutavad” – ĂĽtles Michael Sippey – kaitstes ka seda, et see samm võimaldab mõista Twitteri API-tĂĽĂĽpi tegevusi ja seega “täita programmeerija vajab ”.

Teiselt poolt on igal kolmanda osapoole välja töötatud rakendusel 100 tuhat kasutajat, seda numbrit on võimalik kahekordistada, kuid ainult Twitteri enda loal. Sealt edasi saab programmeerija ainult rakendust hooldada, ilma et oleks võimalik seda lisada.

Uutele Twitteri API-le rakendatavad uued reeglid annavad programmeerijatele vajalike muudatuste tegemiseks kuus kuud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH