Twitter siseneb börsile isegi kasumit saamata

Twitteri esmase avaliku pakkumise (IPO) taotlus tehti avalikkusele teatavaks eile, 3. oktoobril ning dokumendi kaudu on teada, et sotsiaalvõrgustik soovib börsile minnes koguda miljard dollarit, umbes 735 miljonit eurot.

Ettevõtte uusimaid finantsandmeid üksikasjalikult kirjeldavas dokumendis S-1 selgus Põhja-Ameerika aktsiaturule (SEC), et sotsiaalne platvorm ei ole suutnud kasumit teenida, olles esimesel poolel kandnud kahjumit suurusjärgus 69,3 miljonit dollarit. 2012. eelarveaasta jooksul kaotas Twitter kokku 79,4 miljonit dollarit.

Negatiivsed tulemused ei ole takistanud ettevõtet edasi liikumast ideega siseneda börsile TWTR-i alt. Suhtlusvõrgustik soovib teha 472 613 753 aktsiat.

Negatiivsed tulemused ei ole takistanud ettevõtet edasi liikumast ideega siseneda börsile TWTR-i alt. Punaseid numbreid kompenseerib sotsiaalvõrgustike sissetulekute 107% -line kasv esimese kuue kuu jooksul ajavahemikul 2012–2013.

Nagu Facebook, on ka mobiilisegment mikroblogivõrgu strateegias väga oluline – 75% igakuistest aktiivsetest kasutajatest pääsevad sellele juurde mobiiltelefonide ja tahvelarvutite kaudu. Mobiilireklaamide tulu moodustab juba ĂĽle 65%.

Igakuisest 218 miljonist aktiivsest kasutajast (MAU) on 169 miljonit registreeritud väljaspool USA-d, mis näitab sotsiaalvõrgustike mõju rahvusvahelisel tasandil. 2013. aasta esimesel poolel kasvas MAUde arv Põhja-Ameerika turul 35% ja rahvusvaheliselt 47%. Iga kolme kuu tagant nõuavad kasutajad keskmiselt rohkem kui 690 korda sotsiaalvõrgustiku seina, mis on samuti märkimisväärne tõus võrreldes eelmise aastaga.

Lühidalt öeldes, ehkki Twitter ei pruugi investoreid rahaliselt veenda, on tõde see, et veebiplatvormid on olulistes parameetrites kasvanud ja neil on kasvumarginaalid. Mõnes sektoris, näiteks mobiilseadmete segmendis, on see suutnud pakkuda tulemusi, mis on samaväärsed teiste konkurentidega, nagu Facebook ja LinkedIn.

S-1 avalikustamine kinnitas nädala alguses lõpuks kuulujutud, et Twitter töötab börsil täie hooga ja võib väärtpaberitega kauplemist alustada oktoobri lõpust novembri alguseni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi