Twitter võitleb võltsuudistega, kuid ei tea, millal

Sisse võltsuudised neil on palju tinti ja kogu maailmas kasutatakse palju lukke. Mõni üksus hakkab rakendama suuremat kontrolli ja mõned filtrid püüavad seda tüüpi sisu levitamist juhtida. Nende hulgas on Google ja Facebook.

Vastavalt Washington Posti õppele kaalub Twitter nüüd võitluse alustamist ebatõese sisu ja isegi tuhandete võltskontode vastu, mis välismaal sotsiaalvõrgustikes eksisteerivad. Tööriista testitakse, kuid kummalisel kombel ei tea sotsiaalvõrgustik, millal neid meetmeid rakendada võltsuudised.

Selline olukord on endiselt kummaline tänu aegadele, mil petturlik sisu levib väga kiiresti ja sotsiaalvõrgustikus endas on palju võltskontosid. Võtame näiteks president Donald Trumpi, kelle 49% tema jälgijatest tuvastati võltskontodena.

Rakendatuna võimaldavad uued tööriistad kasutajatel teatud sisu märkida kuritarvitavaks või valeks, aidates vältida selle levikut. See samm võib olla vajalik ka selleks, et Twitteril endal ei tekiks probleeme Saksamaal vastuvõetud seadustega, mis võivad kaasa tuua kuni 50 miljoni euro suuruse trahvi.