Twitteris on arendajatele uued reeglid. Suhtlusvõrgustik soovib, et robot tuvastataks – Internet

Kõik robotid pole halvad, kuid kõik need tuleb Twitteris tuvastada. See on üks uutest reeglitest, mis tulenes automatiseeritud avaldamistööriistu kasutavate kontode suhtlusvõrkude arendajate poliitika värskendamisest. Üldiselt on eesmärk Twitteri abil ehitamisel lihtsamini aru saada, kuidas olla edukas ja sel viisil tagada kasutaja turvalisus.

Teate tegi API poliitikajuht Donald Hamblock, kes tunnistas, et varasemad reeglid ja nende koostamise ajal raskendasid sammude mõistmist. Nii on Twitter alates sellest teisipäevast otsustanud käivitada neljaosalise nimekirja, mitte vana kaheksa, lihtsama ja praktilisema.

Püüdes anda arendajatele rohkem jõudu Twitteriga töötamiseks ja eriti siis, kui sotsiaalsed võrgustikud töötavad järgmise põlvkonna Twitteri API-de puhul, nõuab üks uus reegel, et arendajad "selgelt tuvastaksid", kas konto on robot ja kes on selle kontoga seotud seda. "Nii on kõigil lihtsam teada saada, kes on Twitteris bot ja kes mitte," kirjutas Donald Hamblock väljaandes.

Botid on muutunud sotsiaalsete võrgustike tundlikuks teemaks. Isegi näiteks 2017. aastal avastas Twitter USA presidendis kahtlase tegevusega vene robotid ja toona uskus Twitteri avaliku poliitika asepresident Colin Crowell, et see oleks "ainult jäämäe tipp".

Lisaks sellele uuele funktsioonile võimaldab Twitteri ajakohastatud poliitika kasutada näiteks sotsiaalsete võrgustike API-sid platvormide akadeemiliste uurimiste uurimiseks, eriti rämpsposti ja teatud tüüpi kuritarvitustega seotud uurimiste uurimiseks. Seda tingimusel, et seda ei kasutata ärilistel eesmärkidel. Endiselt ülikoolihariduse piires tagab platvorm nüüd, et teadlastel on võimalik jagada piiramatul hulgal säutsu või kasutajatunnuseid, kui nad teevad seda õppeasutuse nimel ja ilma ärilistel eesmärkidel.

Sotsiaalvõrgustikud värskendavad ka Twitteri arendajalepingu keelt, et olla kooskõlas programmeerijate uute eeskirjadega. Otsus tuli pärast seda, kui 2018 tutvustas Twitter platvormi turvalisuse parandamiseks arendajatele ülevaatusprotsessi.

Pärast seda on ettevõte läbi vaadanud enam kui miljoni arendajarakenduse API-liidese saamiseks, millest 75% on heaks kiidetud. Viimase kuue kuu jooksul on sotsiaalvõrgustiku garantiid samas väljaandes peatanud umbes 144 000 rakendust, et parandada platvormi "tervist" ja kõrvaldada pahatahtlike kavatsustega inimesed. Lisaks muutis ta rakenduse arendajatele ümber.