Uber alustab Austraalias lennutaksoteenust

Uber teatas, et Austraalia Melbourne liitub Los Angelese ja Dallasega kolmanda (ja esimese väljaspool USA-d) pilootlinnana ettevõtte õhutaksoteenuste projekti Uber Air rakendamisel.

Esimesed katselennud on kavandatud 2020. aastaks ja eeldatavasti algab äritegevus aastal 2023. Uber ütles, et reisi maksumus oleks samaväärne UberXi kaudu sama vahemaa tagant tehtud hindadega.

Uber Austraalia peadirektor Susan Anderson leidis oma avalduses, et „Melbourne’i demograafilised ja georuumilised tegurid koos innovatsiooni- ja tehnoloogiakultuuriga muudavad selle ideaalseks linnaks Uber Airi kolmanda turule toomise jaoks”, viidates ka sellele, et sellele järgnevad teised Austraalia linnad.

Uber Elevate’i peadirektor Eric Allison väidab, et projekt vähendab liiklusummikuid Austraalia linnades, lisades, et teekond Melbourne kesklinnast lennujaama, mis kestab tavaliselt 25 minutit, tehakse Uber Airil vaid 10 minutiga.

Eelmisel aastal avalikustas Uber linnad väljaspool Ameerika Ăśhendriike, mida kaaluti projekti laiendamiseks. Eelistatakse suure tihedusega suurlinnapiirkondi, kus elab ĂĽle kahe miljoni inimese. Selles mõttes arvestab Austraalia lisaks Melbourne’ile ka Sydney hĂĽpoteesi. Muud linnad, kus Uber Airi võiks lähitulevikus testida, on Tokyo ja Osaka (Jaapan), Mumbai, Delhi ja Bangalore (India), Rio de Janeiro (Brasiilia) ja Pariis (Prantsusmaa).