contador gratis Skip to content

'Uber dos nibus': saate aru, kuidas vedu rakenduste kaupa toimib Tootlikkus

UBusi ja Metra rakenduste bussid loetakse SP | -il ebaseaduslikuks Tootlikkus

UBus ja Buser on liikuvusplatvormid, mida tuntakse kui "busside Uber". Androidi ja iPhone'i (iOS) rakendused pakuvad pileteid linna-, linnadevahelisse ja riikidevahelisse sõitesse hinnaga, mis on tavaliselt madalam kui traditsiooniliste lennufirmade pakutavad hinnad.

Teenus lubab nähtavuse saavutanud ühiste prahtimiste tõttu kokku hoida kuni 60%, kuna lubab vähendada liiklust teistelt maanteelt ja maanteelt pärit sõidukitega. Selle modaalsus on aga tekitanud vaidlusi selle seaduslikkuse osas. Vaadake allpool mõned küsimused ja vastused rakenduste transpordi kohta.

Kuus rakendust bussipiletite ostmiseks oma mobiiltelefoni kaudu

UBus on rakendustega transporditeenus, hĂĽĂĽdnimega UBus on rakendustega transporditeenus, hĂĽĂĽdnimega

UBus on rakendusega transporditeenus, hĂĽĂĽdnimega "Uber buss". Foto: Rubens Achilles / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Kuidas ja kuidas toimib ĂĽhiste prahtimine?

Buser lubab pakkuda bussipileteid hinnaga, mis on kuni 60% odavam kui lennufirmadel Foto: Reproduo / Lvia DmasoBuser lubab pakkuda bussipileteid hinnaga, mis on kuni 60% odavam kui lennufirmadel Foto: Reproduo / Lvia Dmaso

Buser lubab pakkuda bussipileteid hinnaga, mis on kuni 60% odavam kui lennufirmadel Foto: Reproduo / Lvia Dmaso

Liikuvusteenused ületavad lõhe reisijate ja transpordiettevõtete vahel. Need on inimesed, kes rendivad busse reisimiseks ja müüvad oma platvormidel pileteid. See garanteerib tavaliselt odavama reisi, kuna bussi rendi tasumisel on kasutajate vahel jaotus. Mida rohkem inimesi sel kuupäeval samasse sihtkohta reisib, seda madalam on määr.

Kasutajad saavad vaadata, millised reisid tuleb kinnitada populaarsemate sõiduplaanide ja kuupäevade otsingumahu põhjal. Kinnitus sõltub lisaks bussiettevõtte saadavusele ka minimaalsest reisijate arvust, kuhu jõutakse.

Kuidas maksta?

Buser lubab maksta krediitkaardiga või pangašekiga. Foto: Foto: Reproduo / Lvia DmasoBuser lubab maksta krediitkaardiga või pangašekiga. Foto: Foto: Reproduo / Lvia Dmaso

Buser lubab maksta krediitkaardiga või pangašekiga. Foto: Foto: Reproduo / Lvia Dmaso

Buseris saab makseid teha krediitkaardiga või pangaülekandega. Teine võimalus kehtib broneeringutele kuni 72 tundi enne väljalendu. UBussis tasutakse piletite eest krediitkaardi või BOM-i transpordikaardiga ning kinnitatakse bussis QR-koodi lugedes.

Milline ettevõte on teenuse taga?

Buseri veebisait teatab meile, et transpordiettevõtted on kogenud teedeehituses ja professionaalsete autojuhtidega. See rakendus tagab sõiduki ülevaatuse ja uusimate dokumentide olemasolu.

Lisaks on partneritel volitused föderaalsetelt agentuuridelt, näiteks Riiklik Transpordi Agentuur (ANTT). UBus tagab ka, et transpordiettevõtted osutaksid juriidilisi teenuseid.

Kuidas saadetised ja maandumised toimuvad?

Üles ja alla sõitmise asukohad määrab Photo Buser: Reproduo / Lvia DmasoÜles ja alla sõitmise asukohad määrab Photo Buser: Reproduo / Lvia Dmaso

Üles ja alla sõitmise asukohad määrab Photo Buser: Reproduo / Lvia Dmaso

Vastuvõtmis- ja kättetoimetamiskohad võivad kasutatavast mobiilsusteenusest sõltuvalt erineda. Buseris määrab punkti kindlaks rakendus ise. UBusis on kolm võimalust: marsruudi määrab nõudmisel operaator, kasutaja või uksest ukseni. Rakendus pakub ka istumisnõuandeid, informeerib sisenemise ajakavasid ja kuvab maandumisprognoose.

Millised on peamised kasutamise reeglid?

Platvorme tohivad kasutada ainult ĂĽksikisikud. Reisi planeerimiseks pean tegema lihtsa registreerimise, mida saab teha Facebooki konto kaudu. Buseris peavad imikud ja alla 16-aastased lapsed tellima ĂĽhe istekoha. Kuni ĂĽheaastastel lastel ja nende kuudel peab lisaks mugavatel istmetel reisimisele olema ka pilet. Lemmikloomade transport pole lubatud.

UBus pakub ĂĽhistransporti So Paulo linnas ja ABC So Paulo linnas. Foto: Reproduo / Lvia DmasoUBus pakub ĂĽhistransporti So Paulo linnas ja ABC So Paulo linnas. Foto: Reproduo / Lvia Dmaso

UBus pakub ĂĽhistransporti So Paulo linnas ja ABC So Paulo linnas. Foto: Reproduo / Lvia Dmaso

So Paulo linna liikuvustranspordi (SMT) sekretariaat pidas hiljuti UBusi salajaseks transporditeenuseks, väites, et ettevõttel pole selle teostamiseks akrediteerimist ja peatas oma tegevuse. Kuna tegemist on uue transpordimudeliga, pole Edson Carami sekretäri sõnul allkirjastatud uksehoidjat, et korraldada rakendusega bussireisi marsruut. Seetõttu ei ole ettevõttel volitusi seda moodust opereerima alates 10. oktoobrist 2019 ja tegevust lükatakse edasi seni, kuni viiakse läbi kõik linnas toimuvad mõjuanalüüsid, et otsustada, kas teenuseid hakatakse linnas reguleerima või mitte. Teisest küljest väidavad alustavad ettevõtted, et tegemist on tehnoloogiaettevõttega, kellel pole sõidukeid ning lubatud on vaid vahendajad reisijate ja veoettevõtjate vahel.

Buser võitis Rio de Janeiro osariigis tegutsemise õiguse kohtus Brasiilia maismaatranspordiettevõtete liidu (Abrati) esitatud hagi peale. Ettevõttel on veel samal põhjusel So Paulo, Minas Gerais ja Paran osariikides veel vähemalt kaheksa kohtuasja.

Buseri fookus on linnadevahelistel reisidel ja riikidevahelistel reisidel, millel on suurem mugavus ja taskukohasem hind, kui lennufirmad praktiseerivad. Näiteks UBusi ettepanek reisida linnas mugavamalt, näiteks kodust kontorisse, kuna see pakub näiteks konditsioneerit ja WiFi-ühendust.

See rakendus pakub kolme viisi: marsruut, millel on kindel marsruut, harta, mille marsruudid, päevad ja kellaajad on kasutaja poolt eelnevalt kindlaks määratud, ning uksest ukseni moodul, mis nõudmise korral täidab paindlikke marsruuditaotlusi. Praegu on see teenus saadaval ainult So Paulos. Mõlemad kasutavad liikuvusteenuste osutamiseks renditud sõidukeid.

Kuidas teada saada, kas bussiga on kaasas Google Maps

Kuidas teada saada, kas bussiga on kaasas Google Maps