Uber ja Lyft tunnistavad, et autorakendused muudavad linnaliikluse halvemaks Tootlikkus
BLOG

Uber ja Lyft tunnistavad, et autorakendused muudavad linnaliikluse halvemaks Tootlikkus

Uberi ja Lyfti poolt läbi viidud uuring näitab, et sõidukite rakendused aitavad ummikuid süvendada USA suuremates linnades. Analüüs võtab arvesse andmeid, mida ettevõtted ja ametiasutused on kogunud uuritud kohtadest: Boston, Chicago, Los Angeles, So Francisco, Seattle ja Washington. Ettevõte tunnistas, et nad aitasid parandada intensiivseid liiklusnäitajaid, kuid rõhutas, et nende autod annavad väikese osa kõigi autode läbitud vahemaast.

Uuringud näitavad, et hoolimata viimase kümnendi erakorralisest kasvust, on transpordivõrgu ettevõtete kasutamine kogu muu liiklusega võrreldes endiselt väike ja kuigi (ettevõtted) kipuvad suurendama ummikuid, on nende ulatus väiksem kui sõiduautode ja kommertsliikluse puhul.

Uberi ja FaceApi pettused on juulis suurimad rakenduste esiletõstmised

Autorakendused moodustavad Ameerika Ăśhendriikide linna liiklusest kuni 13,4%. Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudoAutorakendused moodustavad Ameerika Ăśhendriikide linna liiklusest kuni 13,4%. Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Autorakendused moodustavad Ameerika Ăśhendriikide linna liiklusest kuni 13,4%. Foto: Carolina Ochsendorf / TechTudo

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Uuring näitas ka, et reisijatega sõitvate autode vahemaa oli umbes pool vahemikus 54–62%. 10% koguarvust kulub marsruudil kasutajate kiirendamiseks. Umbes kolmas konto aktiivse võidusõiduta ringisõitjatele.

So Francisco linnas põhjustab 13,4% ummikutest autorakendused. Seattle registreerib reiside jagamise rakenduse väikseima mõju linnaliiklusele. Kuuest kohast koosnevas avalikus panoraamis moodustavad eraautod maanteeliiklusest 87–99%.

See uuring näitab, et üheks probleemiks on sõidukite suur kontsentratsioon keskosas. Üks võimalik lahendus on tasude kogumine sõidukijuhtidele, kes soovivad kesklinnas sõiduautot juhtida, julgustada neid sõidukit garaažis jätma ja ühiskapitali vastu võtma.

Kuidas tasuda oma reisi eest Uberis sularahas

Kuidas tasuda oma reisi eest Uberis sularahas